Autorid: Ehitusuudised , ehitusuudised.ee • 6. juuni 2017

Tallinna lauluväljakul avati kapitaalselt renoveeritud raadiotorn

Autor: Pealinn.ee
Lauluväljaku arhitektuurses ansamblis olulisel kohal olev raadiotorn valmis arhitekt Alar Kotli projekti järgi 1960. aastal. Taastatud raadiotorn sai nüüdisaegse ja värske ilme ing seda saab kasutada ka erinevate väiksemate sündmuste korraldamiseks ning miks mitte ka kaasaegse väike-büroona.

Hoone peamine eesmärk on pakkuda side- ja telekommunikatsiooniettevõtetele nüüdisaegseid võimalusi Lauluväljaku suurima sündmuse -- laulupeo -- tõrgeteta ülekandmiseks. Raadiotorni kasutatakse laulupeo kommentaatorite keskusena ning ülekandejaamana.

Renoveerimise käigus kaasajastati hoone täielikult - ehitati ja paigaldati uued rõdud, paigaldati uus elektrisüsteem, ehitati välja ventilatsiooni-, jahutus- ja küttesüsteem ning kanalisatsioon. Hoone renoveerimisel järgiti muinsuskaitse eritingimusi.

Tunnustamaks rahvusringhäälingut ja Lauluväljaku arhitekti on Raadiotorni korrustele antud erinevate suurmeeste nimed ja näod - Valdo Pant, Ivar Trikkel ja Alar Kotli.

Renoveerimistööd läksid maksma kokku 532 800 eurot, projekti rahastas Tallinna linn.

Korrastustööd lauluväljakul jätkuvad

Abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Tallinna lauluväljak olnud laulupidude koduks ja hälliks ligi 90 aastat ning sõltumata aegadest, on laulupeod kujunenud rahva ühtekuuluvuse väljendajaks.

„Laulupidude kodus ehk lauluväljakul toimuvad arengud puudutavad väga paljusid eestimaalasi,“ sõnas Kõlvart. „Selle rahvusliku hälli laitmatus korras hoidmine on meie ühine kohustus ning seega jätkuvad lauluväljaku territooriumi korrastamine ja renoveerimistööd ka lähiajal. Kui täna avasime vastrenoveeritud raadiotorni, siis sügisel alustame laulukaare puitlaudise vahetusega. Sel aastal eraldatakse Tallinna Lauluväljakule investeeringuteks veel 853 840 eurot, sh laululava tribüüni astmestiku remondiks ja kõlaekraani laudise ja katuse vahetuse projekteerimiseks koos laboratoorsete alusuuringutega.“

„Alar Kotli projekteeritud Tallinna laululava oli unikaalne ja kaasaegne rahvuslik arhitektuuripärl eelmisel sajandil ja ta on oma unikaalsuse ja kaasaegsuse säilitanud tänase päevani. Meie ülesanne on ta korras hoida,“ sõnas Tallinna Lauluväljaku juhataja Riho Rõõmus.

Raadiotorni rekonstrueerimise ehitushankele tuli 22. detsembri tähtajaks kokku seitse pakkumust, esialgu tunnistati edukaks Riito Ehituse AS ja Sand Ehitus OÜ poolt esitatud ühispakkumus hinnaga 363 000 eurot.

Hiljem selgus ettevõtete pakkumuse rahaliselt oluliselt väiksem maht kui teistel pakkujatel ja lauluväljaku juhataja Riho Rõõmus lükkas oma käskkirjaga pakkumuse tagasi. Edukaks tunnistati suuruselt järgmine, Tarrest LT OÜ 487 000 euro suurune pakkumus. 

Avatud hankemenetlust korraldas AS Telora-E, kes oli ka rekonstrueerimise perioodil omanikupoolse ehitusjärelevalve teostaja.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785