Korteriühistute toetuseks ette nähtud riiklikust toetusest on pool juba kasutatud. SA KredEx eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juhi Triin Reinsalu sõnul on toetusteks ette nähtud 102 miljonist eurost taotlusi esitatud juba 51 miljonile eurole.
- Korteriühistute toetusraha hakkab lõppema Foto: Raul Mee
"Üldiselt võib öelda, et ühistutel, kes järgneva 12 kuu joooksul toetusraha taotlust ei esita, läheb raskeks, sest plaanitud 102 miljonit eurot saab otsa," rääkis Reinsalu Tartus Lõuna-Eesti korteriühistute XV foorumit foorumil peetud ettekandes. Tema sõnul on hetkel töös üle 120 projekti, mis lähiajal lõppotsuse saama peaksid.
Reinsalu sõnul on võrreldes eelmise toetusvooruga toimunud kardinaalne muutus - enamik maju soovib teostada tervikrenoveerimise ning taotleb riigilt 40% toetust, varasemas toetusvoorus oli maksimummäära taotlejaid oluliselt vähem - varasemas meetmes oli nende osakaal 31%, nüüd taotleb maksimumtoetust 85% taotlejatest.
Kui varasema meetme põhjal arvestati, et toetusrahadega saab üle Eesti korda teha 1000 maja, siis nüüd on statistikat vaadates selge, et toetussummade toel renoveeritakse 500-550 maja. "Ka projektid on kvaliteetsemaks muutunud," kinnitas Reinsalu.
"Meetmega harjumine võttis aega, kuid täna on korteriühistud üle Eesti selle omaks võtnud ning soovivad riikliku toetusraha toel elamud energiasäästlikumaks muuta ning kortermajade elukaart pikendada," rääkis EKÜL juhatuse esimees Andres Jaadla. "Oluline on see, et riik kortermajade renoveerimise toetusmeetmega kindlasti jätkaks, kuna see on olnud tõhus ning oluline abi korteriühistutele üle Eesti."
Seotud lood
2025. aasta esimesel poolel võetakse Eestis vastu kliimakindla majanduse seadus ehk kliimaseadus, mis hakkab tulevikus otseselt mõjutama ka ehitusturgu. „Peame mõistma, et maailm muutub, ehitusturg muutub, kliimaseadus tuleb ning praegu on viimane aeg selles protsessis kaasa rääkida,” ütleb ehitusfirma Rand & Tuulberg jätkusuutliku ettevõtluse ehk kestlikkuse juht August Kompus.
Hetkel kuum
Tagasi Ehitusuudised esilehele