Konverentsil Säästlik hoone arutleti energiatõhususe üle

Teisipäeval toimus Äripäeva teemaveebi Kinnisvarauudised.ee korraldatud konverents Säästlik hoone. Kogemuslugusid juba valminud energiatõhusatest hoonetest, kaasaegsetest küttelahendustest ja ülevaadet tulevikunõudmistest liginullenergiahoonetele kogunes kuulama pea 80 osalejat.

Juba kolmandat aastat toimuva konverentsi sihtgrupiks olid ärikinnisvara omanikud, arendajad, rentnikud, projekteerijad ja ehitajad, kinnisvaraarendajad ja –haldajad, arhitektid, projekteerijad ja kulusäästlike lahenduste pakkujad. Ühesõnaga kõik, kellel on huvi vähendada ärikinnisvara arendamise, omamise ja kasutamisega seotud kulusid.

Konverentsipäeva alustas esimese esinejana Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi energeetikaosakonna strateegilise planeerimise juht Madis Laaniste, kes rääkis Eesti energiamajanduse arengukavast aastani 2030.

Veel andis konverents ülevaate liginullenergiahoonete alastest arengutest Eestis ja Euroopas, vastselt välja töötatud  liginullenergia eluhoonete tüüplahendustest, Eesti esimese liginullenergia koolihoone kavandamisest ja ehitamisest, energiavaiade kasutamisest hoonete kütmiseks ning päikesepaneelide kui tõhusa taastuvenergiaallika sidumisest kaubanduskinnisvara välisilmega, sisekliima mõjust ettevõtte tulemustele ja kuidas majatootmist automatiseerida, pannes lõpptarbija ise toodet looma.

Vaata fotogaleriid konverentsist siit.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed