Pildid: Kalev Spa laieneb 5 miljoni euro eest

Foto: Kalev Spa

Eesti üks suurimaid veekeskusi Kalev Spa kinnitas mahuka laiendus- ja renoveerimisprojekti, mille käigus uuendatakse täielikult kogu veekeskust ning laiendatakse oluliselt hotelli ja restorani. Kokku investeerib ettevõte suvistesse renoveerimistöödesse 5 miljonit eurot.

Kogu veekeskus saab alates riietusruumidest kuni basseinideni uue näo, teatas ettevõte.

“Klientide ettepanekutest lähtuvalt lisandub täieliku uuenduskuuri käigus atraktsioone, lõõgastusalasid, saunu ja mullivanne nii veekeskuse sees kui ka väliterrassidel,” rääkis Kalev Spa turundusdirektor Meeli Eelmaa.

“Pikaajaliste ujumistraditsioonide kandjana säilitame täies mahus ja senise sügavusega olümpiamõõtmetes 50-meetrise basseini, mis on asendamatu Eesti ujujate treenimisel ja võistluste korraldamisel. Kuna eesseisvad uuendustööd on suurimad, mis 2006. aastal avatud Kalev Spas ette võetakse, kaasneb sellega paraku ka veekeskuse ajutine sulgemine alates juunist kuni kapitaalremondi lõpuni sel sügisel.”

Kapitaalremondi käigus uuenevad täielikult riietus- ja dušširuumid koos riietuskappidega ning kogu basseiniruum. Veekeskusesse lisandub veemängude ala lastele, uus väikelastebassein, laste sünnipäevade tuba, täiendav aurusaun ja madala temperatuuriga saun ning üks uus liutoru. Senisele kolmele liutorule lisatakse uusi efekte ning praegune 25-meetrine bassein ehitatakse ümber lõõgastusbasseiniks koos ringvoolu ja massaažiseadmetega.

Eraldi alale rajatakse vaikne sauna- ja lõõgastuskeskus, mis on mõeldud täiskasvanutele, kes soovivad puhata vaiksemas keskkonnas. Veekeskuse fuajee peale ehitatakse lahtine suveterrass ja päevitusala, senisele väliterassile lisatakse aga klaaskatus, kaks uut välivanni ning kadakasaun.

Lisandub 1400 ruutmeetrit pinda

Hotelli ehitatakse juurde 8 vanalinnavaatega tuba ning 12 pargivaatega tuba, mis laiendab hotelli mahtu viiendiku võrra. Parki rajatava restorani juurdeehitusega suureneb söögikoha pind ligikaudu poole võrra. Spordiklubi jõusaal ja rühmatreeningute saal saavad senisest avaramad ruumid juurdeehitataval vahekorrusel, kuhu tuleb 5 meetri kõrgune kaarlagi ning vaade vanalinnale. 

Kokku lisandub Kalev Spasse juurdeehituse ja uue vahekorruse rajamisega 1400 ruutmeetrit pinda.

Laiendus- ja uuendusprojekti autori, arhitektibüroo Allianss Arhitektid arhitekti Inga Raukase hinnangul on Kalev Spa veekeskus Tallinnas sümbolväärtusega hoone. “Seepärast jälgitakse hoone uuendamisel seniseid ruumilisi aspekte ning säilitatakse vaated linnale ja loodusesse, tagatakse läbipaistvus ja kergus ning lähtutakse linnalikust keskkonnast ja looduslikest materjalidest,” lausus Raukas. 

“Ruumide siselahendus lähtub ennekõike välisilmest ning vormib hoone koos terrasside ja ümbritseva keskkonnaga ühtseks rahustavaks ning värskendavaks kogemuseks. Hoone on kavandatud helge ja looduslähedane suurtes ruumides ning materjalirikkam ja värvilisem väiksemates ruumides, et eristada sportimise ja lõõgastumise alasid.”

2006. aastal alguses avatud Kalev Spa veekeskuse eelkäijaks on 1960. aastatel ehitatud Kalevi ujula, mille projekteeris toonane tipparhitekt Uno Tölpus.

 

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785