Hoolimata kaine mõistuse häälest tõmmata arendusbuumile pidurit, õhutab 2021. aastast rakenduv nõue ehitada vaid nullenergiahooneid lähiaastatel jõuliselt alustama uute hoonete ehitust sissetöötatud tehnoloogia ning oskusteabe põhjal, kirjutab Uus Maa kinnisvaraanalüütik Igor Habal.
Äripäeva kinnisvarakonverents 2017
Kui januned värske info järgi, osale ka 21. veebruaril Tallinnas Kultuurikatlas toimuval Äripäeva kinnisvarakonverentsil, kus räägime nii suure poliitika mõjust kinnisvaraturule, märgilistest tehingutest 2016. aastal kui ka kinnisvaraarenduse ja üürituru trendidest.
Viimaste aastate kiirest ehitustempost tingitud küllastumus on põhjustanud terava konkurentsi kolmes peamises ärikinnisvara sektoris ehk nii büroode, kaubanduse kui ka logistika- ja tootmispindade vallas, sedastab Habal.
Külgsuunas liikuvad ehitushinnad, ettevõtete vähene kasumlikkus ning ülepakkumisest tingitud elajalik konkurents nullivad sel aastal enamike büroohoonete omanike üürihinnatõusu soovid. Uued turule tulevad büroohooned tuginevad eristumiseks peamiselt kahele vaalale: rohelisele mõtteviisile ning kõrgtehnoloogia lembusele, mis on omavahel kombineeritud.
Turuosa võetakse eelkõige ära hoonetelt, millel on kõrged kõrvalkulud, kehvem sisekliima ning ruumijaotus. Rõhutada tasub aga seda, et vajadus kolimiseks tuleneb eelkõige ettevõtte enda otsustest, mitte niivõrd pakutavate võimaluste rohkusest.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Viimasel kahel aastal on Tallinnas uusehitiste ja olemasolevate ärihoonete laiendustega turule toodud ligi 200 000 m2 büroopinda.
Loe täispikkuses artiklit
Kinnisvarauudistest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.