Nullenergianõue õhutab vananenud hooneid ehitama

Hoolimata kaine mõistuse häälest tõmmata arendusbuumile pidurit, õhutab 2021. aastast rakenduv nõue ehitada vaid nullenergiahooneid lähiaastatel jõuliselt alustama uute hoonete ehitust sissetöötatud tehnoloogia ning oskusteabe põhjal, kirjutab Uus Maa kinnisvaraanalüütik Igor Habal.

Viimaste aastate kiirest ehitustempost tingitud küllastumus on põhjustanud terava konkurentsi kolmes peamises ärikinnisvara sektoris ehk nii büroode, kaubanduse kui ka logistika- ja tootmispindade vallas, sedastab Habal.

Külgsuunas liikuvad ehitushinnad, ettevõtete vähene kasumlikkus ning ülepakkumisest tingitud elajalik konkurents nullivad sel aastal enamike büroohoonete omanike üürihinnatõusu soovid. Uued turule tulevad büroohooned tuginevad eristumiseks peamiselt kahele vaalale: rohelisele mõtteviisile ning kõrgtehnoloogia lembusele, mis on omavahel kombineeritud.

Turuosa võetakse eelkõige ära hoonetelt, millel on kõrged kõrvalkulud, kehvem sisekliima ning ruumijaotus. Rõhutada tasub aga seda, et vajadus kolimiseks tuleneb eelkõige ettevõtte enda otsustest, mitte niivõrd pakutavate võimaluste rohkusest.

Viimasel kahel aastal on Tallinnas uusehitiste ja olemasolevate ärihoonete laiendustega turule toodud ligi 200 000 m2 büroopinda. 

Loe täispikkuses artiklit Kinnisvarauudistest.

 

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed