Lincona Põrandakeskus kasvatas müüki veerandi võrra

Lincona tegevjuht Sven Ersling rääkis BCS Itera konverentsil, et konkurentsitihedal ja langeva marginaaliga turgudel ellujäämiseks tuleb otsida lahendusi, mis võimaldavad oluliselt vähemaga tunduvalt rohkem toota.
Lincona tegevjuht Sven Ersling rääkis BCS Itera konverentsil, et...

Eesti suurim põrandakattematerjalide müüja Lincona Põrandakeskus muutis oma tegevuse kordades efektiivsemaks ning läbi koostöö suudeti ka müüki kolme kuuga kasvatada 25%.

Lincona tegevjuht Sven Ersling rääkis BCS Itera konverentsil, et konkurentsitihedal ja langeva marginaaliga turgudel ellujäämiseks tuleb otsida lahendusi, mis võimaldavad oluliselt vähemaga tunduvalt rohkem toota, vahendab kaubandus.ee

Selleks pidid nad minema protsesside kallale, et muuta need võimalikult lihtsaks ja läbipaistvaks, keskenduda olulisele ning teha kõikidele info kättesaadavaks. „Me olime sunnitud lõikama ära dubleeritud tegevused, mida oli uskumatult palju,“ ütles Lincona tegevjuht.

„Me muutsime enda protsesse tunduvalt lihtsamaks. Hakkasime automatiseerima neid asju, mida saab masin-robot ära teha,“ rääkis Ersling. „Kliente huvitasid meie tooted, laoseis, sertifikaat kui ka see, et me aitame neil lahendada toote reklamatsioone. Et seda kõike kliendile pakkuda, pidi meil info olema lihtne kätte saada,“ ütles ta.

Heade tulemuste poole aitas Erslingi sõnul neid see, et info peab olema antud kõikidele neile, kes otsustes kaasa räägivad ja aitavad neid ellu viia.

„Ärikriitiliste mõõdikute puhul hakkasime kaardistama kauba transpordi omahinna osa ning optimeerisime kauba koormate suurused ja tsüklid. Selle muudatuse tulemusena säästame nüüd üle 100 000 euro aastas,“ rääkis Ersling. Lisades, et kui mõõdik on paigas, siis on võimalik ühtteist ka ära teha.

Kõikide eelnevate muudatustega saavutas Lincona konkurentsieelise, mis väljendub nende teenuste kvaliteedis ning mis kõige olulisem, siis seda ei ole võimalik kiiresti kopeerida.

Lincona Põrandakeskus (Lincona Konsult AS) on Eesti suurim põrandakattematerjalide jae- ja hulgimüüja. Lisaks põrandakattematerjalide müügile pakub Lincona Põrandakeskus tehnilist konsultatsiooni, põrandakatete paigaldamis- ja hooldamisalast nõustamist.

Täismahus loe Lincona edusammudest kaubandus.ee vahendusel.

Osale arutelus

  • Maarit Eerme, kaubandus.ee toimetaja

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed