Keemiatööstuse TOP: edukad ehituskeemia tootjad

Värvitootmises on kindlasti põhilisteks märksõnadeks keskkonna- ja kasutajasõbralikkus.
Värvitootmises on kindlasti põhilisteks märksõnadeks keskkonna- ja...

Äripäeva keemiatööstuse värskest edetabelist ei puudu ka ehituskeemiat tootvad ettevõtted: esimese viiekümne ettevõtte hulgas toodab ehituskeemiat ligikaudu viiendik.

Ehituskeemia tootjatest on edetabeli kõrgeimal kohal värvide ja pinnakattematerjalide tootja Tikkurila AS, kes on üldtabelis kuues-seitsmes. Edasi järgnevad erinevate pinnakaitsevahendite tootja Holz Prof OÜ(üldtabeli 9.) ning värvitööstusettevõte Akzo Nobel Baltics AS(üldtabelis 15.).

Edetabelist ei puudu ka tuntud ja suured tegijad Krimelte, Eskaro, Henkel.

“Värvitootmises on kindlasti põhilisteks märksõnadeks keskkonna- ja kasutajasõbralikkus. Maksimaalne ohutus. Aina enam pööratakse tähelepanu sellele, et kasutatavaid tooteid aktseptiks erinevate riikide allergikute organisatsioonid, kellel on pädevust ja mõju klientide teadlikkusele. Nii sise- kui välisviimistluses võidavad populaarsust veepõhised tooted,” lahkab keemiatööstuse trende üldtopis 15. kohal ning ehituskeemia tootjatest kolmandaks platseerunud Akzo Nobel Baltics ASi juhatuse liige Elena Past.

2016. aasta sügisel ilmuvad Äripäeva TOPid on koostatud 2015. aasta majandusnäitajate põhjal. Koondedetabeli koostamise aluseks on kuus majandusnäitajat: käive 2015, ärikasum 2015, käibe ja kasumi kasv 2015. aastal, rentaablus ning varade tootlikkus.

Keemiatööstuse TOPi vahendab täismahus Äripäev.

 

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed