Arhitektuuribiennaali installatsioonid ehitatakse puitmajatootjate abiga

TAB 2015 installatsioon Body Building, autorid Sille Pihlak ja Siim Tuksam.
TAB 2015 installatsioon Body Building, autorid Sille Pihlak ja Siim Tuksam.

2017. aasta sügisel toimuva Tallinna Arhitektuuribiennaali installatsiooni avatud konkursiks esitasid oma portfooliod 200 arhitekti, kes tahavad haarata kinni võimalusest kavandada ja ehitada sündmuse ajaks Tallinna südamesse puidust installatsioon-paviljon. Võistluse eesmärgiks on toetada sünergia tekkimist puidutööstuse ja uuenduslikult mõtlevate disainerite ning arhitektide vahel.

Kaheetapiline rahvusvaheline avatud konkurss seab osalejatele üleskutseks luua ajutise iseloomuga väliinstallatsioon, kasutades innovatiivselt Eestis tegutsevate puitmajatootjate tootmisvõimalusi.

Installatsioonikonkursi þürii valib 1. novembriks esitatud portfooliote alusel välja arhitektid, kunstnikud ja tiimid, kes jätkavad teises etapis. Paviljon ehitatakse Tallinnasse, Eesti Arhitektuurimuuseumi ette 2017. aasta augustis ning see jääb avatuks kuni 2019. aasta arhitektuuribiennaalini. Installatsioonikonkursi kuraatorite, arhitektide Sille Pihlaku ja Siim Tuksami sõnul on konkursi lähteülesanne inspireeritud Claudia Pasquero püstitatud Tallinna Arhitektuuribiennaali (TAB) 2017 peateemast, mis uurib biotehnoloogiate ja arhitektuuri ning linnadisaini põimumispunkte ja ühist potentsiaali.

Rahvusvahelist þüriid juhib jätkusuutliku arhitektuuri tipptegija Michael U. Hensel (Oslo School of Architecture and Design), þüriisse kuuluvad ka TAB2017 peakuraator Claudia Pasquero, Martin Tamke (CITA KADK) ja Eesti Arhitektuurimuuseumi direktor Triin Ojari.

Konkurss tekitas rahvusvaheliselt silmatorkavalt elavat huvi, tuues osalejaid muu hulgas isegi Indiast, Hong Kongist, Mehhikost, Araabia Ühendemiraatidest, Venezuelast, Hiinast ja Kuubast.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed