Amholdi omanik ei usu, et ettevõte kosub

Amholdi pankroti tõttu võib venida ka nn. superministeeriumi hoone ehitus.  Foto: Andres Haabu

Mitmete suurprojektide ja riigile oluliste tellimuste autor Arvu Mägi ei usu, et ettevõttel õnnestub taas jalule tõusta. Ta lubab siiski, et pooleliolevad lepingud jõuab ettevõte lõpetada.

Osade tellijate ning partneritega on Mägi enda sõnul põhimõtteliste kokkulepeteni juba jõudnud ja mõnega arutatakse võlgade ajatamist. Amholdi maksuvõlg ulatub peaaegu 149 000 euroni. Võlast on avalikult teada andnud ka kaks võlausaldajat, kellest üks soovib 47 000 eurot, kirjutas Äripäev. 

Amholdi majandusseisust praegu selget pilti ei saa, sest firma ei ole mullust aruannet esitanud. "Tehtud ja tegemisel tööde eest laekub ka veel olulisi summasid,“ lisas Mägi. „Seega varade ning võlgade suurus muutub ajas. Töös lepingute täitmiseks on piisavalt vahendeid ja ressursse.”

Peamiste põhjustena ettevõtte kehva käekäigu kohta toob Mägi, et kuigi ehitusturul tööd napib, tuleb olemas olevatele töötajatele rohkem maksta ja panustada ka nende koolitusse, sest napib ka häid spetsialiste.  

Mägi ei usu, et Amholdi tervendada õnnestub. „Pankrotiavaldus välistab osalemise avalikel hangetel, mis oli firma põhiline tellimuste sektor. Samuti on intensiivistunud uued tööpakkumused töötajatele,” selgitas ta.

Loe täismahus artiklit Äripäevast.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785