Amholdi omanik ei usu, et ettevõte kosub

Amholdi pankroti tõttu võib venida ka nn. superministeeriumi hoone ehitus.
Amholdi pankroti tõttu võib venida ka nn. superministeeriumi hoone ehitus.

Mitmete suurprojektide ja riigile oluliste tellimuste autor Arvu Mägi ei usu, et ettevõttel õnnestub taas jalule tõusta. Ta lubab siiski, et pooleliolevad lepingud jõuab ettevõte lõpetada.

Osade tellijate ning partneritega on Mägi enda sõnul põhimõtteliste kokkulepeteni juba jõudnud ja mõnega arutatakse võlgade ajatamist. Amholdi maksuvõlg ulatub peaaegu 149 000 euroni. Võlast on avalikult teada andnud ka kaks võlausaldajat, kellest üks soovib 47 000 eurot, kirjutas Äripäev. 

Amholdi majandusseisust praegu selget pilti ei saa, sest firma ei ole mullust aruannet esitanud. "Tehtud ja tegemisel tööde eest laekub ka veel olulisi summasid,“ lisas Mägi. „Seega varade ning võlgade suurus muutub ajas. Töös lepingute täitmiseks on piisavalt vahendeid ja ressursse.”

Peamiste põhjustena ettevõtte kehva käekäigu kohta toob Mägi, et kuigi ehitusturul tööd napib, tuleb olemas olevatele töötajatele rohkem maksta ja panustada ka nende koolitusse, sest napib ka häid spetsialiste.  

Mägi ei usu, et Amholdi tervendada õnnestub. „Pankrotiavaldus välistab osalemise avalikel hangetel, mis oli firma põhiline tellimuste sektor. Samuti on intensiivistunud uued tööpakkumused töötajatele,” selgitas ta.

Loe täismahus artiklit Äripäevast.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed