Korratu paberimajandus tõi materjalitootjale pankroti ja võlanõude

Ümbertöödeldud plastjäätmetest valmistatud müratõke.   Foto: Rexest

Riik nõuab Kesk-Eestis plastjäätmetest ehitusmaterjale tootnud Rexest Grupilt tagasi erinevaid tootmise alustamiseks saadud toetusi ja maksuvõlga, kokku üle miljoni euro.

2009. aastal asutatud Rexest Grupp sai Keskkonnainvesteeringute Keskuselt üle 500 000 euro toetust, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus toetas ettevõtet enam kui 200 000 euroga. 

KIK-i järelevalvespetsialisti Lauri-Indrek Tummelehe sõnul jõuti ettevõtet uurides järeldusele, et ettevõte on riigile teadlikult valeandmeid esitanud ega ole suutnud sellesuunalisi kõhklusi veenvalt ümber lükata, kirjutab Eesti Ekspress. Ettevõtte omanikke süüdistatakse kelmuses ja rahapesus, asi on jõudnud Riigikohtusse. 

Lisaks on Maksuametil mullu detsembris pankrotistunud ettevõtte vastu maksunõue, firma maksuvõlg küündib praeguseks koos viivistega üle poole miljoni euro. Maksuamet on algatanud ettevõtte vastu kriminaaluurimise.

Ettevõte on pankrotivarana edasi müüdud, uus omanik jätkab sama sisseseade baasil ehitusmaterjalide tootmist. 

Eesti kapitalil põhineva Rexest Grupi põhitegevuseks on plastikpakendijäätmete taaskasutusse võtmine ning plastikust ehitusmaterjalide tootmine.

Loe pikemalt Eesti Ekspressist

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785