Korratu paberimajandus tõi materjalitootjale pankroti ja võlanõude

Ümbertöödeldud plastjäätmetest valmistatud müratõke.
Ümbertöödeldud plastjäätmetest valmistatud müratõke.

Riik nõuab Kesk-Eestis plastjäätmetest ehitusmaterjale tootnud Rexest Grupilt tagasi erinevaid tootmise alustamiseks saadud toetusi ja maksuvõlga, kokku üle miljoni euro.

2009. aastal asutatud Rexest Grupp sai Keskkonnainvesteeringute Keskuselt üle 500 000 euro toetust, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus toetas ettevõtet enam kui 200 000 euroga. 

KIK-i järelevalvespetsialisti Lauri-Indrek Tummelehe sõnul jõuti ettevõtet uurides järeldusele, et ettevõte on riigile teadlikult valeandmeid esitanud ega ole suutnud sellesuunalisi kõhklusi veenvalt ümber lükata, kirjutab Eesti Ekspress. Ettevõtte omanikke süüdistatakse kelmuses ja rahapesus, asi on jõudnud Riigikohtusse. 

Lisaks on Maksuametil mullu detsembris pankrotistunud ettevõtte vastu maksunõue, firma maksuvõlg küündib praeguseks koos viivistega üle poole miljoni euro. Maksuamet on algatanud ettevõtte vastu kriminaaluurimise.

Ettevõte on pankrotivarana edasi müüdud, uus omanik jätkab sama sisseseade baasil ehitusmaterjalide tootmist. 

Eesti kapitalil põhineva Rexest Grupi põhitegevuseks on plastikpakendijäätmete taaskasutusse võtmine ning plastikust ehitusmaterjalide tootmine.

Loe pikemalt Eesti Ekspressist

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed