Harju maakohtu hiljutise määrusega lõpetati võlgniku Facio Ehituse OÜ pankrotimenetlus raugemise tõttu, vahendab Äripäev.

- Facio Ehituse pankrotimenetlus rauges
- Foto: Julia-Maria Linna
Ettevõtte dokumentide hoidjaks määrati võlgniku endine juhatuse liige Riho Kalve. Veel maikuus määras kohus Facio Ehituse pankrotimenetluse raugemise vältimiseks ning pankrotimenetluse jätkamiseks massikohustuste ja pankrotimenetluse kulude katteks kohtu deposiiti makstava summa suuruseks 10 794,37 eurot ja maksmise tähtajaks 6. juuni.
Äripäev kirjutas 2014. aasta märtsis, kuidas järjekorras viies Toomas Trompi, Riho Kalve ja Kaido Saveljevi Facio nimekuju sisaldanud firma miljonitesse eurodesse ulatuvate võlgade saatel pankrotiga lõpetab.
Toona rääkis Facio Ehituse juhatuse liige Riho Kalve Harju maakohtus toimunud pankrotiistungil, et firma maksejõuetuse on põhjustanud 2009. aasta majanduskriis.
Facio Ehituse ajutine pankrotihaldur Peeter Sepper oli firma reaalse varana tuvastanud arveldusarvele jäänud 1,39 eurot. Ettevõttel oli küll bilansi järgi üle 2 miljoni euro eest nõudeid omanikega seotud teiste firmade vastu, kuid tegelikkuses on need väärtusetud. Selle kõrval oli ajutine haldur tuvastanud firma bilansijärgseid kohustusi 1,55 miljoni euro eest, kuid märkis istungil, et sinna lisanduvad bilansivälised kohustused, mis kasvatavad summa 4,89 miljoni euroni.
Detailsemat tagasivaadet Facio Ehituse pankrotimenetelusele loe
Äripäevast.
Seotud lood
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?