Eesti moodulmajade tootjad püüavad ampsata tükki kasvava sisserände tõttu järjest magusamaks muutuvast pagulasmajade turust, ekspordipotentsiaali usutakse jätkuvat.

- Mateki tehasemaja Norras.
- Foto: Eesti Puitmajaliit
„Turg alles avaneb, selle kestvust prognoositakse 5 kuni 90 aastani: pagulastele on vaja esialgset eluaset, püsivat eluaset, siis koole ja lasteaedu. See on pikk protsess. Päris hea hoog on võimalik sisse saada,“ ütles moodulmaju tootva Akso-Hausi juhatuse liige Andres Samarüütel Äripäevale.
Suurim turg pagulasmajadele on Saksamaal. Akso-Haus saatis veebruaris-märtsis Saksamaale 45 moodulmaja, käivad läbirääkimised uuteks lepinguteks. „Järgmised mahud on tuhandetes moodulites,“ avaldas Samarüütel.
Saksamaale on oma toodangut müünud ka teine moodulmajade tootja Harmet ja puitkarkarkassmaju valmistav Nordic Houses.
„Oleme natuke hädas Saksamaa turu saamisega, kuna Poola tehased on vahel, aga tahame Saksamaale minna, sest seal on ikkagi 80 miljonit inimest,“ ütles Harmeti juht Toomas Kalev.
Loe täispikkuses artiklit Eesti puitmajatootjate ekspordikasvust
Äripäevast.
Seotud lood
Erinevatest looduskividest on teede, platside ja terrasside sillutamiseks murtud ja lõigatud kive ning plaate juba aastatuhandeid. Ka tänapäeval on see kõige keskkonnasõbralikum, vastupidavaim ja kaunim lahendus koduaias ja linnaruumis.