Praktiliselt eluaeg Stora Ensos töötanud Tõnu Saaber on pärast lühikest kohalikus firmas töötamist tagasi Skandinaavia suurtootjate juures. Seekord UPM Kymmene Otepää vineeritehase eesotsas.
UPM Plywoodi ja Soome tööstustöötajate ametiühingu Teollisuusliitto vaheline kollektiivlepingute vaidlus jõudis uude faasi: ametiühing andis kümnenda streigihoiatuse neljale UPM-i vineeritehasele Soomes ning esmakordselt hõlmab tööseisak ka energiaettevõtet Järvi-Suomen Voima. Streik algab 5. mail ja kestab vähemalt 11. maini, mõjutades ligi 1000 töötajat.
Arendaja Pühajärve ja Tehvandi lähistel paiknevad A-energiaklassi ridaelamud peaksid valmima suvel. Esimesed kodud pidid valmina sügisel 2025. Paistab, et nüüd ennetatakse graafikut.
Otepääl kerkib uusi arendusi harva ning ridaelamuid veelgi harvem. Pühajärve ja Tehvandi lähistel paiknevad A-energiaklassi ridaelamute üheksast kodust seitse on leidnud omaniku.
Ehituses ei ole pausid haruldased. Nendega hakkama saamine ja neist välja tulemine aga küll. VMT Betooni 35-aastane teekond pole olnud sirge kasvulugu, vaid pigem näide sellest, kuidas õigel ajal tehtud otsused on aidanud püsima jääda ning kõige kiuste on edasi mindud ka siis, kui hoog on hetkeks raugenud.