Majaehitajad on liginullenergia tulekuks valmis

Oma Maja OÜ Tiit Kirmeti sõnul ei taha kliendid ka
Oma Maja OÜ Tiit Kirmeti sõnul ei taha kliendid ka

Valmismajade tootjad on liginullenergia nõuete täitmiseks valmis, tootmist takistab vaid kliendi rahakott. Näiteks on liginullenergia­majale kohustuslikud päikese­paneelid või tuulegeneraator ­ostjale liiga kallid.

Vähem kui nelja aasta pärast saab liginull­energia hoonetest luksuse asemel standard. Aastast 2020 kehtima hakkav seadus kohustab ehitusettevõtjaid arvestama liginullenergia hoonele seatud nõuetega.

Liginullenergiahoone nõudmiste järgi ehitatud väikeelamu energiatõhususarv ei tohi väikeelamutel ületada ­­50 kWh/m² aastas, ütles puitkonstruktsioonil põhinevate element-, moodul- ning kivimajade projekteerimise ja ehitusega tegeleva ettevõtte OÜ Nord Homes kaasasutaja ja arendusjuht Kristjan Vendik.

Tavainimesele ehk rohkem tuttava energiatõhususarvu klassi järgi kuulub liginull­energia maja A-energiaklassi. Liginullenergiamaja juures eeldatakse, et elektrit toodetakse lokaalselt ehk krundi piires taastuvate energiaallikate baasil. Levinuim variant on päikesepaneelid.

Vendiku sõnul on tüüp-, element- ja moodulmajade konstruktsioonide tootmisel oluline järgida, kuidas on tehtud energiaarvutused ja millised on soojapidavuse ning õhutiheduse näitajad, et ette nähtud energia­tõhusus ka päriselt paika peaks.

Pikemalt loe Äripäeva ehitusrubriigist või reedel tasuta ilmuvast uudiskirjast. Uudiskirjaga saad liituda artikli all.

Osale arutelus

  • Kairi Oja
    Äripäeva kaasautor

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed