Presidendi residentsi ehitust plaanitakse tuleva aasta algusesse

Liberty mõis Rocca al Mares, millest saab presiden
Liberty mõis Rocca al Mares, millest saab presiden

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) plaanib juba oktoobris välja kuulutada presidendi residentsi ehitushanke. Eesmärk ehitusega alustamiseks on tuleva aasta algus. Riigieelarves on residentsi investeeringutes 2016. aastal ette nähtud 2,7 miljonit eurot ning kokku 4,4 miljonit eurot.

Projekt on valminud ning käivad viimased ettevalmistused, et anda kvaliteetne sisend ehitushankeks. Projekteerimise eest vastutab Novarc AS.

"Presidendi residentsi põhiprojekt on valminud ja ekspertiisi läbinud ning käesoleval ajal viiakse parandusi projekti sisse. Ehitushanke oleme valmis välja kuulutama oktoobris ning töödega alustama uue aasta alguses," kinnitas RKASi avalike suhete juht Madis Idnurm Ehitusuudistele.

Riigi Kinnisvara ASi eesmärgiks on Rocca al Mares asuva Liberty mõisakompleksi rekonstrueerimine Eesti Vabariigi presidendi residentsiks, mis on mõeldud aastaringseks kasutamiseks. Kompleksi tulevad esindus-, elu- ja abiruumid. 2017. aasta suveks antakse endisele Kochide suvemõisa ajaloolisele kompleksile uus ja väärikas kasutusotstarve.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed