• 04.03.15, 09:15
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Rubla langus pärsib idanaabrite kinnisvara investeeringuid

2014. aastal langes aasta varasema perioodiga võrreldes Vene Föderatsiooni kodanike poolt Tallinnas tehtud kinnisvaratehingute maht 29 protsenti, samas kasvas ukrainlaste tehingute maht kuus korda, analüüsib Eesti üks suuremaid kinnisvaraettevõtteid 1Partner maa-ameti statistikat.
Rubla langus pärsib idanaabrite kinnisvara investeeringuid
  • Foto: Raul Mee
FAKT
2014. aastal omandasid Tallinnasse kinnisvara 31 välisriigi kodanikud.
Välismaalaste poolt sooritatud kinnisvaratehingute maht jäi mullu 27 miljoni euroga 2013. aastaga võrreldes samale tasemele.
1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul on venelaste ostujõu ja rubla langusel erasektorile selge mõju. “Langus mõjutab rohkem eraisikud, kes ostavad üksikuid objekte. Ettevõtted ja suurinvestorid ei ole kadunud, nemad otsivad turvalisi kohti, kuhu raha paigutada,” ütles Vahter.
Martin Vahteri sõnul näitavad numbrid, et Ukrainlased põgenevad sõja eest ka Eestisse. Kui 2013 aastal ostsid Ukrainlased Tallinnasse kinnisvara 273 000 eest, siis aasta hiljem juba 1,7 miljoni euro väärtuses. Venelaste poolt tehtud tehingute maht kukkus aga aastaga 8,75 miljonilt 6,25-ni.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Mullu kasvas soomlaste poolt tehtud kinnisvaratehingute maht 16 protsenti 9,44 miljoni euroni. “Soomlased otsivad kohta, kuhu investeerida ja koduturust enam teenida. Soomlastele on Rootsi kinnisvaraturg vähelikviidne ja Läti liiga kaugel, seega Eesti ja peamiselt Tallinn neile endiselt meeldib,” ütles Vahter.
Mullu kasvas märkimisväärselt ka Suurbritannia kodanike poolt teostatud tehingute maht – 727 000 eurolt 1,7 miljonini.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.07.25, 10:44
Eesti firma lubab välisvoodrilaudadele 50 aastat garantiid
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele