• 25.09.14, 16:37
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Valmis olla, maksukontroll!

Hiljutised seadusemuudatused ning MTA üha tõhusamad kontrollmeetmed on toonud revidentide reidi väga paljudesse ettevõtetesse. Erilise luubi all on aga ehitus- ja toitlustusvaldkond, kus ka seaduserikkumisi kipub rohkem olema.
Luubi all on nii automüüjad, ehitusettevõtjad, toitlustusasutused kui ka muud valdkonnad. Ka Maksu- ja tolliameti juht Marek Helm tunnistas Ärilehes, et aktiivne kontrollimine jätkub ning seda džinni enam keegi pudelisse tagasi ei pane.
Töötamise registreerimise kohustusega seoses on Maksu- ja tolliamet (MTA) augusti lõpu seisuga teinud äriühingutes ja objektidel päringuid 7720 töötaja kohta, kontrollitud isikutest 12 protsendi puhul oli tööandja jätnud kande tegemata.
Ehitusvaldkonnas tuvastati 157 registreerimata töötajat.
Erinevatest arusaamadest seaduse tõlgendamisel tekivad sageli ka maksuvaidlused ja – võlad. Ehitusvaldkonnas on 1. septembri seisuga juriidilisest isikust maksuvõlglasi 2307 ja nende võlg kokku 45 047 711 eurot. Võlglasest FIEsid on 104 ja nende võlg on kokku 45 346 180 eurot.
Et muudatustes seaduskuulekaks jääda ja maksukontrollile julgelt otsa vaadata, tasub end kurssi viia nüanssidega, mis aitavad vältida maksuvaidlusi ja suuri kulusid.
Seminar "Valmis olla, maksukontroll!" täna veel soodushinnaga!
Populaarne lektor ja advokaat Marko Saag selgitab järgmisi teemasid:
• Maksuameti kontrollreidid: ettevõtja õigused ja kohustused
• Reaalajas kontroll ja seadused• TÖR ja vabatahtlikud töötajad• Sõiduhüvitised ja tõendamine• Kasutatud autode müük ja tõendamine• Kinnisasjade soetamine ja üürimine
LOE LISA SIIT
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.25, 15:42
Saksa termoploki maaletooja: ehitasin sellest oma maja ja enam muid materjale ei tahagi
Kui Kristo Peerna 8 aastat tagasi perele maja hakkas ehitama, otsis ta pikalt lahendust, mis oleks võimalikult tugeva konstruktsiooniga, soe ja kauakestev. Nõuetele vastavaks osutus soojustatud termoplokilahendus Insulating Concrete Form (ICF) ja esimeste aastate järel oli selge, et see ongi meie kliimas parim võimalik majaehitusmaterjal.

Hetkel kuum

Mapri Ehituse juhatuse esimehe Priit Jaaganti sõnul on otsuse taga seni vastuseta küsimused.
Uudised
  • 15.04.25, 11:46
Mapri Ehitus asendab Tartus vajunud maja uuega
Mapri Ehitus: “Me tahame teada, mis Lubja tänava maja vajumise põhjustas.”
Janar Muttik. Foto: Maria Roosaare
Uudised
  • 21.04.25, 10:58
Everaus loobub ehitamisest
Edaspidi arendaja paneb ressursid vaid arendamisse ja ehituseteenuse ostab sisse
Autokeretööde hoone põhjast (Visuaal: EMP A&I).
Uudised
  • 17.04.25, 10:48
Mapri ehitab Peetrisse suure autokeretööde hoone. “See on julge käik”
Ehitustööde tellija on TKM Kinnisvara. Peetrisse kerkivad ka Amservi 12 000-ruudune esindus, rajajaks Capital Mill ning 9000-ruudune Mercedes-Benzi sõiduautode esindus, rajajaks Kaamos Kinnisvara.
Sirin Development plaanib Vaelasse rajada kuni 130 000 ruutmeetri suuruse logistikapargi.
Uudised
  • 16.04.25, 07:41
Sirin Developmenti Eesti suurim arendus ehitatakse Vaelasse
Nordecon allkirjastas Tiskre kooli ehituslepingu
Uudised
  • 17.04.25, 13:30
Nordecon allkirjastas Tiskre kooli ehituslepingu
Eesti inseneride edulugu: uuele tootele andis tuule tiibadesse avatud suhtlus ja enesekriitika
Uudised
  • 17.04.25, 09:02
Eesti inseneride edulugu: uuele tootele andis tuule tiibadesse avatud suhtlus ja enesekriitika
Levinud on suhtumine, et kindlam on ehitada uus, mis vastab standarditele ja tänapäeva nõuetele.
Plaanis on rajada kokku 68 korterit.
Börsiuudised
  • 17.04.25, 12:21
Oma Ehitaja alustab Liveniga Põhja-Tallinnas uut arendust
Saksa termoploki maaletooja: ehitasin sellest oma maja ja enam muid materjale ei tahagi
  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.25, 15:42
Saksa termoploki maaletooja: ehitasin sellest oma maja ja enam muid materjale ei tahagi

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele