Ostetava üürikorteri otsimise suurem töö tuleb investoril paratamatult ise ära teha, leiab kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark oma blogis.
"See tähendab, et investeerimiseks sobilik vara tuleb portaale läbi kammides leida ise. Maakleritele või teistele abimeestele liialt lootmajäämine praktikas enamasti edu ei taga," kirjutab Toompark.
"Tavapäraselt ei ole kinnisvaraostjad valmis maaklerile maksma selle eest, et maakler talle sobilikud pakkumised välja otsiks ja seetõttu on maaklerid passiivsed. Siiski ei ole mõtet maakleritele radikaalselt ei öelda. Neile tasub sobilike üürikorterite kriteeriumid kirja panna ja neid näiteks meilitsi aeg-ajalt meelde tuletada," soovitab Toompark.
Tema sõnul ei maksa meili saatmine investorile suurt midagi - kui aga maakleril on juhuslikult sobilik pakkumine, siis seda kõrvale jätma ei peaks.
Seotud lood
Üürniku leidmiseks maakleriteenuse kasutamise mõistlikkus sõltub väga palju üürileandmise hetke turukonjunktuurist. Kui üüriturul on suur nõudlus ja üürikortereid on pigem puudu – nagu näiteks enamasti iga aasta augustis-septembris – pole liiga suurt mõtet kinnisvaramaaklerit palgata.
Erinevatest looduskividest on teede, platside ja terrasside sillutamiseks murtud ja lõigatud kive ning plaate juba aastatuhandeid. Ka tänapäeval on see kõige keskkonnasõbralikum, vastupidavaim ja kaunim lahendus koduaias ja linnaruumis.