Autorid: Äripäev, Редакция специальных проектов Äripäev • 31. märts 2014

TREV-2 sõlmis SEBga laenude refinantseerimise leppe

Taristuehituse kontsern TREV-2 Grupp sõlmis reedel SEB pangaga lepingu laenukohustuste refinantseerimiseks, tehinguga hõlmatud laenude ja garantiilimiitide maht on 29,5 miljonit eurot.

Grupi finantsjuhi Rein Rätsepa sõnul hõlmas refinantseerimistehing seni mitme panga vahel jaotunud erinevaid kohustusi – investeerimislaene, hooajaliste tööde alguseks vajalikke arvelduskrediidi ja faktooringu ning garantiilimiite.

"SEBga sõlmitud ja kokku 29,5 miljoni eurost portfelli hõlmava lepinguga saame oluliselt korrastada seniste kohustuste ning krediidi- ja garantiilimiitide struktuuri," lausus ta pressiteates.

"Laenuportfelli refinantseerimine annab TREV-2 Grupi ettevõtetele nii tuntava kulude kokkuhoiu kui ka võimaluse rahavoogusid senisest oluliselt efektiivsemalt juhtida," lisas Rätsep.

SEB ettevõtete panganduse juhi Allan Pariku sõnul on TREV-2 Grupp pika ajaloo ja suurte kogemustega Eesti teede- ja insenerehituse sektori juhtiv ettevõte, kes on tõestanud oma võimekust mitmete suurte ehitusprojektide edukal läbiviimisel.

"Elujõulised ehitusettevõtted suudavad vajadusel kohaneda turu tsüklilisusega ning säilitada oma konkurentsivõime. Seepärast olemegi otsustanud oma koostööd TREV-2 Grupiga süvendada," märkis Parik.

TREV-2 Gruppi kuulub kuus ettevõtet, kontserni ettevõtteis töötab üle 500 inimese.? 

Grupi käive oli mullu 103 miljonit eurot, kontserni kasum oli auditeerimata andmetel neli miljonit eurot.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688