13. märts 2014

Tartu Häirekeskuse ja Päästeameti ühishoone pidas sarikapidu

Tartu Häirekeskuse ja Päästeameti ühishoone on saavutanud oma maksimumkõrguse, mis andis põhjust headest traditsioonidest kinnipidamiseks ning sarikad sisse õnnistada.

RKASi eesmärk on tähtaegselt ja optimaalsete kuludega ehitada hoone, mis oleks Häirekeskusele ja Päästeametile igati sobiv, vastaks kehtestatud nõuetele, oleks ülalpidamises võimalikult vastupidav ja kauakestev ning mille ülalpidamise kulud oleks võimalikult madalad. Hoone kvaliteet ja ratsionaalsus kasutuskuludes peab olema tagatud parimal moel. Hoone peab olema  funktsionaalne, nõuetele vastav, energiasäästlik ja vastupidav.

Rajatava ühishoone suuruseks on kavandatud 4 326 ruutmeetrit ja selle on projekteerinud Arhitektibüroo Siim & Põllumaa OÜ. Ehitustöid teostab konsortsium AS Ehitustrust ja AS Maru Ehitus.

4,4 miljonit eurot maksma minev Häirekeskuse ja Päästeameti ühishoone sai nurgakivi möödunud aasta detsembris ja valmib tänavu sügisel.

RKASi juhtimisel Tartu Annelinna linnaossa Kaunase puiestee 73A kinnistule ehitatav kompleks koosneb valmides kesksest 3-korruselisest hoonest, kus paiknevad Häirekeskuse Lõuna Keskus, Lõuna Päästekeskus, Päästekomando ja Demineerimiskeskuse Lõuna-Eesti Pommigrupp, 1-korruselisest päästetehnika garaažikompleksist ning 1-korruselisest varutehnika varjualusest koos jäätmemajaga.

Häirekeskuse ja Päästeameti Tartu ühishoone sarikapidu
Autor: Riigi Kinnisvara AS

Autor: Ehitusuudised.ee toimetus

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688