Tartu Häirekeskuse ja Päästeameti ühishoone on saavutanud oma maksimumkõrguse, mis andis põhjust headest traditsioonidest kinnipidamiseks ning sarikad sisse õnnistada.
RKASi eesmärk on tähtaegselt ja optimaalsete kuludega ehitada hoone, mis oleks Häirekeskusele ja Päästeametile igati sobiv, vastaks kehtestatud nõuetele, oleks ülalpidamises võimalikult vastupidav ja kauakestev ning mille ülalpidamise kulud oleks võimalikult madalad. Hoone kvaliteet ja ratsionaalsus kasutuskuludes peab olema tagatud parimal moel. Hoone peab olema funktsionaalne, nõuetele vastav, energiasäästlik ja vastupidav.
Rajatava ühishoone suuruseks on kavandatud 4 326 ruutmeetrit ja selle on projekteerinud Arhitektibüroo Siim & Põllumaa OÜ. Ehitustöid teostab konsortsium AS Ehitustrust ja AS Maru Ehitus.
4,4 miljonit eurot maksma minev Häirekeskuse ja Päästeameti ühishoone sai nurgakivi möödunud aasta detsembris ja valmib tänavu sügisel.
RKASi juhtimisel Tartu Annelinna linnaossa Kaunase puiestee 73A kinnistule ehitatav kompleks koosneb valmides kesksest 3-korruselisest hoonest, kus paiknevad Häirekeskuse Lõuna Keskus, Lõuna Päästekeskus, Päästekomando ja Demineerimiskeskuse Lõuna-Eesti Pommigrupp, 1-korruselisest päästetehnika garaažikompleksist ning 1-korruselisest varutehnika varjualusest koos jäätmemajaga.

4 fotot
- Häirekeskuse ja Päästeameti Tartu ühishoone sarikapidu
- Foto: Riigi Kinnisvara AS
Autor: Ehitusuudised.ee toimetus
Seotud lood
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?