Trink: Balti turg on praegu buumist kaugel

ASi Merko Ehitus juhatuse esimees Andres Trink ütles, et Baltimaades praegu kinnisvarabuumi ei ole.

"On üksikud turusegmendid, kus ehitatakse korraga liiga palju – näiteks odavad magalakorterid Vilniuses, ent tervikuna on Balti kinnisvaraturg ikkagi kriisijärgse taastumise faasis," selgitas Trink. 

"Kasv on toimunud väga madala võrdlusbaasi pealt. Raha liikumist kinnisvarasse on toetanud madalad intressimäärad, alternatiivsete investeerimisvõimaluste puudumine ja stabiliseerunud ehitushinnad. Demograafilised trendid toetavad kinnisvarahindade kasvu pealinnades, muudes kohtades on turg endiselt väga õhuke ja hinnatundlik,"rääkis Trink.

"Pankade kodulaenude jääk on pikemat aega stabiilne, erilist kasvu näha ei ole. Ärikinnisvaraturul ehitatakse jätkuvalt üksikuid objekte, rendihinnad on stabiilsed ja rentnike leidmiseks tuleb tugevat tööd teha. Eelisseisundis on hea asukohaga n-ö sissetöötatud hooned, kes saavad rentnikke valida, ent iga uue büroo või kaubamaja  turule toomine on seotud riskidega," lisas Trink.

Trinki sõnul ei pruugi pikas perspektiivis praegu olla üldse halb aeg kinnisvarasse investeerida. Ilmselt jõuab hinnamull kunagi taas ka Balti kinnisvaraturule, ent sinna läheb veel aega.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed