Tuulberg: keegi meid Rootsi ei oota

Ehitusfirma Rand ja Tuulberg AS ühe omaniku Aivar Tuulbergi hinnangul Eesti ehitajaid Rootsis ei oodata, pigem näeb ta seal perspektiivi meie ehitusmaterjalitootjatele.

Tuulberg märkis oma kogemusele toetudes, et peatöövõtjana ehitamine on lokaalne äri, seda eriti pisikese Eesti mõistes. Klassikalisel Eesti peatöövõtjal ei ole tema hinnangul mõistlik käibest väga suurt osa eksporditurult püüda.

Ta selgitas, et Skandinaavias, kaasa arvatud Rootsis tegutsevad paljud Eesti ehitusettevõtted peatöövõtuturul paraku minimaalselt. „Ega keegi meid sinna väga oota,“ rõhutas Tuulberg. Ta lisas, et potentsiaalsete peatöövõtjate hulga üleslugemiseks, kes Rootsis hakkama saaks, piisab ühe käe näppudest.

Tuulberg tõi välja, et Eesti ehitajate põhiprobleem on täna ja ka tulevikus kvalifitseeritud kaader, nii juhtkonna kui tööliste tasandil, ning nõrgavõitu finantsvõimekus. „Paraku ka meie oleme kasutanud Skandinaavias Euroopa lõunaosariikide töölisi, sest inimesi lihtsalt pole,“ nentis ta.

Tuulbergi hinnangul on Skandinaavia turul perspektiivi Eesti ehitusmaterjalitootjatel.

Rootsi riikliku eluaseme viimane raport märkis, et Rootsis tuleb kasvava nõudluse rahuldamiseks ehitada uusi elamuid kaks korda rohkem kui mullu. Mullu ehitati 22 700 korterit, ent raporti andmeil tuleks tänavu ehitada 45 000 korterit.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed