Kunagine Maapanga juhatuse esimees, ettevõtja Kalev Raidjõe rajas Muhu saarel oma turimistalus Saare maakonna suurima päikesepaneelide pargi.
Suviti Muhu tulevikumuusikafestivali Juu Jääb kontserte võõrustava talukompleksi uus rentnik on Raidjõe juhitav Vöerahansu Farm OÜ, mis on karjamaale püstitanud 48 pooleteise ruutmeetri suuruse paneeliga päikesepargi võimsusega 10 kW.
"Kogu puhkemajandus äärealadel on sõltuvuses hooajalisusest ning majapidamise jätkusuutlikkuseks tuleb küttekulud võimalikult alla viia," selgitas ta
Saarte Häälele ning lisas, et kulutas Mihkli talu päikesepargile suurusjärgus 20 000 eurot.
Nautse külla sättis päikesepargi üles Saaremaal päikesepaneelide paigaldamisega tegelev firma Kodupäike, mille esindaja Mihkel Pere sõnul on Muhu päikesepargi aastane planeeritav tootlikkus 11 MWh.
Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist Kaarel Kutti märkis, et lisaks Mihkli puhketalule on nad Saare maakonna elektrivõrku ühendanud veel viis mikrotootjat, neli väikest elektrituulikut ja kaks päikesepaneelidega mikrotootjat.
OÜ Vöerahansu Farm sai tänavu kevadel PRIAst maaelu mitmekesistamise meetme väikeprojektide taotlusvoorust 89 000 eurot hoone ehitamise toetust.
Kalev Raidjõe oli kuni 2007. aastani, mil müüs osaluse, reklaamikontserni AGE Com juht ja väikeosanik. Ta juhtis 1997. aastal pärast Malle Eenmaad ka Maapanka. 1993–98 oli Raidjõe Hüvitusfondi juhatuse liige ning rahvusvahelistumise divisjoni direktor. Ta on kuulnud ka Werol Tehaste ning Kawe Plaza nõukogusse.
Seotud lood
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?