Rosenberg: omakapitali otsas istumine on raiskamine

Baltimaades ja Soomes tegutsev katusetootja AS Toode vähendas mullu aktsiakapitali pooleteiselt miljonilt eurolt pea miinimumini ehk ligi 26 000 eurole.

Minimaalne aktsiakapitali suurus on 25 000 eurot. Omanikud, kes buumi ajal ettevõttesse rahasüsti tegid, otsustasid, et mõistlik on nüüd kasutada raha uuteks investeeringuteks, mitte hoida summat kinni eduka ettevõtte aktsiakapitalis.

"Kui istud omakapitali otsas, siis see on ju raiskamine. Kõik peab olema õiges proportsioonis," rääkis ettevõtte osanik ja juht Aivo Rosenberg. Ta lisas, et omakapital on ettevõtja jaoks kallis, aga näiteks praegused laenuintressid on euribori tõttu üsna olematud.

"Ma ei ütleks, et see on alternatiiv dividendide maksmisele. Kui kunagi on sinna raha sisse pandud, siis see on olnud omanike vaba tahe ja et selle raha saab alati välja võtta, on tänuväärne võimalus," märkis Rosenberg.

Paljud ettevõtjad on aastate jooksul investeerinud aktsiakapitali, et ettevõte kasvaks ja areneks. Ühel hetkel on hakanud kogunema järjest rohkem kasumit, kuni aktsiakapital ja jaotamata kasum koos muutuvad firmas hoidmiseks ebamõistlikult suureks. Kui valida, kas võtta maksuvabalt välja osa aktsiakapitalist või maksta enesele dividende, siis ettevõtja rahakotile on kahtlemata kasulikum esimene variant.

Millise maksuvaidluse võib aga aktsiakapitali vähendamine kaasa tuua, loe tänasest Äripäevast.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed