Ministrid kinnitasid edasiminekut nii tuumajaama kui ka Rail Baltica projektidega.
Peaministrid, Andrus Ansip, Valdis Dombrovskis ja Andrius Kubilius kinnitasid, et Leetu plaanitud tuumajaama ehitus on kõigile kolmele riigile strateegiliselt oluline ning toetasid selle objekti ettevalmistuse jätkamist. Tuumajaama strateegiliseks investoriks kinnitati kohtumisel Hitachi. Et tuumajaama projekt valmiks edukalt, tuleb luua kolme riigi ühisettevõte.
Samas pidas peaminister oluliseks, et projekti osapooled lahendavad eelnevalt kõik projekti riskidega seotud küsimused. „Eesti Energia võimalike investeerimisotsuste tingimuseks on projekti tasuvus ning tuumajaama rajamisega seonduvate riskide maandamine,“ sõnas Ansip. Edasisi samme kavandades tuleb arvestada ka Leedus 14. oktoobril toimuva rahvahääletuse tulemustega.
Kohtumisel oli teemaks ka Rail Balticu projekt. Peaministrid tunnustasid ühise töögrupi tehtud ettevalmistusi kolme Balti riiki läbiva kiirraudtee projekti rajamiseks ning otsustasid, et järgmisel aasta alguseks tuleb luua ühine ettevõte, mille peakontor saab asuma Riias.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Peaminister Ansip rõhutas kohtumisel, et oluline on jõuda ettevalmistustega valmis nii, et ehitustöödeks oleks võimalik kaasata ka Euroopa Liidu vahendeid. Selleks on vaja, et kõikides riikides on 2015. aasta lõpuks ettevalmistatavate tööde kvaliteet samal tasemel.
.
Seotud lood
17. aprillil vaidlustas Suurbritannia ühispakkuja Aecom Tehnilise Järelevalve Ameti poolt Rail Baltica trassi eelprojekti hanke tulemused, mille kohaselt võitis hanke Eesti konsortsium.
Rääkides Eestis valmivate kvaliteetsete uste ja akende tootmisest, ei saa üle ega ümber Haapsalu Uksetehasest. Ent pea 35 aastat järjepidevalt tegutsenud ettevõtte suund oleks võinud olla ka muu, sest esimese tootena valmistati tehases hoopis täispuidust kirst, mis tellimustööna Žiguli 09 katusel Soome sõidutati.