Maksu- ja tolliamet võttis erilise tähelepanu alla ehitussektori, kus ameti hinnangul oli 2011. aastal maksukahju 40 miljoni euro eest.
Ameti andmeil on kõrge riskiga 2285 ehitusettevõtte juhti, kelle legaalne sissetulek on 371 eurot kuus. Neis firmades on tavaliselt vaid 1-3 töötajat.
“Niisuguse olukorraga ei saa maksuhaldur kuidagi leppida, sest kõrge riskiga ettevõtete juhtidel puudub igasugune muu tulu ja on alust arvata, et nad varjavad oma sissetulekuid. Me alustame nende ettevõtete juhtide kontrollimist, et tagada sektoris õiguskuulekas maksukäitumine,“ teatab MTA kontrolliosakonna juhataja Kaido Lemendik.
MTA riskianalüüsile tuginedes on just ehitusvaldkonnas suurim ümbrikupalkade osakaal ja võrdsest konkurentsist turul ei saa väga madalate palkade puhul juttugi olla.
Ehitusettevõtete järjekindel kontrollimine jätkub, kuid samal ajal suunab maksu- ja tolliamet oma kontrolli teraviku ka teistele riskantsetele ümbrikupalka maksvatele valdkondadele eesmärgiga parandada maksekäitumist ja tagada võrdset konkurentsi.
Märtsi lõpul korraldas MTA ulatusliku kontrollreidi 66 ehitusplatsile üle Eesti. Nii suures mahus kontrollimine toimus esimest korda, kuid see ei jää viimaseks ja laialdasi kontrolle viib amet läbi edaspidigi.
Seotud lood
SSAB kontserni tütarettevõte Ruukki Construction käivitas uue tootegrupi Ruukki® LowCarbon, mille eesmärk on täita üha karmimaid keskkonnanõudeid ja rahuldada klientide vajadust vähendada ehitatavate hoonete elutsükli jooksul tekkivaid heitkoguseid. Tootegrupi esimesteks toodeteks on LowCarbon sändvitšpaneelid, LowCarbon fassaadikassetid ja katuseprofiil Ruukki® Classic LowCarbon, mille heitkogused on 50-70% väiksemad kui analoogsetel standardsetel toodetel.