Kiigemägi: kvoodiraha lõppemine halvab ehitussektorit

Ernst & Youngi partner Ivar Kiigemägi hindab, et väga lühikeses perspektiivis jätkub ehituses kerge buum, ent selle vaibumist on oodata 2013. aastal, kui kvoodiraha selleks korraks otsa saab.

Ühe suurema mõjuna ehitussektori aktiivsusele lähemal ajal toob Kiigemägi välja kvoodirahast teostatavad projektid. Need projektid on tarvis ellu viia väga lühikese perioodi jooksul, et raha maksimaalselt ära kasutada.

„Ehitussektoris jätkub buum väga lühikeses perspektiivis, ent selle vaibumist on oodata 2013. aastal, kui kvoodiraha selleks korraks otsa saab,“ hindab Kiigemägi ehitussektori väljavaateid.

„Ernst & Youngi poolt ka varem prognoositud suurenev tööhõive ekspordisektoris ning infotehnoloogia valdkonnas ei oma kahjuks sellist kaasatõmbavat mõju nagu ehitussektoris,“ märkis Kiigemägi raamatupidaja.ee-le antud online intervjuus.

„Uuringud on näidanud, et kui iga ehitussektori tootev töötaja tähendab lisahõivet kuni neljale otsesemalt või kaudsemalt külgneva valdkonna töötajatele, siis ekspordi allhange ning ka kodumaiseks tarbimiseks toodetavad infotehnoloogialahendused sellise mõjuga ei ole,“ lisab Kiigemägi. Kiigemäe hinnangul võib viimasel olla isegi negatiivne mõju, ent see vajab täpsemat uurimist.

Kvoodirahast teostatavate projektide problemaatikast ning tulevikuväljavaadetest tuleb lähemalt juttu 26. aprillil toimuval Äripäeva ja advokaadibüroo Glimstedti koostöökonverentsil "Uus keskkonnaõigus - mõjud, võimalused ja riskid ettevõtjale"

Lisainfo SIIT

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed