• 07.03.12, 15:09
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tartu Ülikool uurib uudse soojustusmaterjali kasutamisvõimalusi

Tartu Ülikooli (TÜ) Tehnoloogiainstituudi energiatõhusa ehituse tuumiklabor asus uurima koos ettevõtte Cica Innovation OÜ-ga uue soojustusmaterjali Triso kasutusvõimalusi hoonete soojustamisel.
TÜ Tehnoloogiainstituudi poolt läbi viidav uuring keskendub kihilise soojust peegeldava isolatsioonimaterjali kasutusvõimaluste kirjeldamisele hoonetes, hõlmates, korrektsete soojusarvutuste aluste kirjeldamist ning erinevate paigaldusviiside ja nendega seotud probleemide ning lahenduste selgitamist.
Uuenduslike soojust peegeldavate ehitusisolatsiooni materjalide müügiga tegeleva Cica Innovation OÜ teatel erineb Triso tavapärastest soojustusmaterjalidest, olles soojustehniliste näitajate ja paigalduslihtsuse poolest oluliseks alternatiiviks seni kasutusel olevatele soojustusmaterjalidele.
Mis on Triso?

Artikkel jätkub pärast reklaami

Tegemist on õhukese soojust peegeldava isolatsioonimaterjaliga, millel on traditsioonilise soojustusvilla ees mitmed tarbijale ja ehitajale väärtuslikud omadused:
* Maksimaalselt vaid 30 mm läbimõõduga tagab materjal sama soojusliku kasuteguri ja isolatsiooniomadused, mis 210 mm paksune mineraalvill;* Materjalid on paindlikud ning sobituvad igale ehitavale või renoveeritavale pinnale;* Materjal on kerge;* Imavus puudub (vastupidiselt mineraalvillale);* Väliskiht on koormust taluv ja vastupidav;* Allergeenivaba – pole lenduvaid osakesi, tolmuvaba, lõhnatu, ei sisalda hallitavaid komponente;* Tänu materjali koostisele ja tehnoloogiale ei meelita ligi närilisi ega putukaid;* Summutab heli.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.07.25, 10:46
Kuidas muudab uus isolatsiooniplaat fassaadi paigaldamise kiiremaks ja säästlikumaks?"
PAROC® toob ehitusturule uue toote – PAROC Linio 10cc. Tegemist on kaasaegse kivivilla soojusisolatsiooniplaadiga fassaadide jaoks (ETICS), mille mõlemad pooled on juba tehases kruntvärviga kaetud. See lahendus aitab ehitusplatsil tööd tõhusamalt korraldada, säästes paigaldusaega ja vähendades liimikulu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele