13 jaanuar 2012

Tromp: mahajäämus tekkis projekti lahenduste muutuste vajadusest

Facio/Elinord lõpetas lepingu Vaeküla kooli ehitusel, mille tulemusena puudub õpilastel võimalus õppida koolimajas. Põhjuseks ebapiisav ja teoreetiline projekteerimine.

Äripäev küsitles Elinord ehituse juhatuse liiget Toomas Trompi, mis oli põhjuseks Vaeküla kooli ehitusprojekti lepingu lõpetamisel.

Tellija ei võtnud arvesse ettepanekuid

Toomas Trompi sõnul lõpetas Facio/Elinord kooli ehituse, sest ehitusprojekti järgi ei olnud võimalik soovitud tulemust saavutada.

„Facio/Elinord lõpetas lepingu Vaeküla kooli ehitusel, kuna meie kui professionaalse ehitaja hinnangul ei olnud võimalik riigihanke aluseks olnud ehitusprojekti järgi ehitades saavutada soovitud resultaati nii kvaliteedi kui ka õppetingimuste suhtes. See hinnang puudutab olemasolevate hoonete rekonstrueerimist, juurdeehitatav spordihoone oleks olnud reaalne valmis ehitada tähtajaks ja hea kvaliteediga, hetkel on selle hoone karp ka valmis,“ märgib Tromp.

Tromp lisab, et tellija ei võtnud arvesse ka ehitaja ettepanekuid projekti muutusteks. „Otsus lõpetada tööd tekkis sellest, et tellija ei pidanud võimalikuks arvesse võtta rõhuvat enamikku meie ettepanekutest projekti korrektuuriks ning vastavateks muudatuseks lepingus, kuna väidetavalt ei olnud sellega nõus hoone kasutaja Teadus- ja haridusministeerium,“ lisab Tromp

Ehitusprojekt liiga teoreetiline

Hankedokumentatsioon Tromp ei kritiseeri: „Kõik hanke üldised tingimused olid vastavuses seadusega ja selles osas tellijale meil etteheiteid ei ole, neid tingimusi me ka täitsime, v.a. tähtaeg kus mahajäämus tekkis projektlahenduste muutuse vajadusest.“

Probleem ilmnes siis kui hakati ehitama eelnevalt koostatud projekti järgi. „Kui hankedokumentatsiooni hulka arvata ka ehitus/rekonstrueerimisprojekt, siis see oli ilmselt ebapiisav ja teoreetiline, kohati tekkis küsimus, kas projekteerija üldse objektil käinud on, tegelik elu erines projektist nagu öö ja päev,“ märgib Tromp.

Sellistel tingimustel ei pidanud Facio/Elinord võimalikuks projekti ellu viia, sest selleks oli vaja koostada uus projekt. „Paraku ei näinud hanke tingimused ette, et peaksime koostama sisuliselt uue konstruktiivse lahenduse ja selle ettenähtud tähtaja jooksul ka ellu viima. See oli ka põhiline lahkheli koht meie ja tellija vahel,“ kommenteerib Tromp.

Vaeküla kooli ehitus sai nurgakivi 2010. aastal, kuid ehitustöödega ei ole tänini vaidluste tõttu valmis jõutud.

Jaga lugu:
Seotud lood
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785