Nordecon lõpetas ennetähtaegselt Loo vee- ja kanalisatsioonitorustike ehituse

Nordecon AS lõpetas 1,75 miljonit maksnud raskelt töödeldavasse paepinnasesse ehitatava Loo kanalisatsiooni torustike projekti ennetähtaegselt.

Tellija Loo Vesi OÜ juhatuse liige Ain Mutli sõnul jäädi töödega igati rahule: „Vaatamata mitmele tähtaja pikenduse taotlusele suudeti töö ikkagi lõpetada ennetähtaegselt. Korralik töö.“

Nordecon AS juhatuse liikme Erkki Suurorgi sõnul oli suurim objekti väljakutse torustike paigaldamine kõvasse pinnasesse: „Selle ehitusobjekti suurimaks väljakutseks oli torustike paigaldamine kõvasse paepinnasesse. Saavutatu üle on tagantjärgi põhjust uhkustki tunda – vaatamata väga rasketele pinnaseoludele lõpetasime tööd nädalajagu varem tellijaga kokkulepitud tähtajast.“

Loo asula vee ja kanalisatsioonitorustike ehitustööde käigus rajati aastatel 2010-2011 14 km ulatuses kaevikuid ning paigaldati 22 km torustikke ja ehitati 2 reoveepumplat. Tööde tähtaeg oli 20. detsember, kuid objekt võeti vastu juba 9. detsembril.

Loo asula veevärgi ehitus- ja rekonstruktsioonitööde tulemusel tagatakse tarbijatele puhta joogiveega varustamine, reovee kogumine ning ühtlasi vähenevad ka keskkonnariskid. Tervisele ohutu ja nõuetele vastava joogivee sai ligemale 2100 Loo elanikku.

Tööde tellija oli Loo Vesi OÜ, projekteerimistööd tegi Akvalius OÜ ja järelvalvet teostasid Infragate Eesti AS, Tallinna Linnaehituse AS ning Taalri Varahaldus AS.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed