Nordecon sai Saue valla veevärgi valmis poole kiiremini

Nordecon AS lõpetas hiljuti ennetähtaegselt Saue-Vanamõisa reoveekogumisala ühisveevärgi ja kanalisatsioonitorustike projekteerimis-ehitustööd, mis läksid maksma 1,47 miljonit eurot.

Nordecon ASi juhatuse liikme Erkki Suurorgi sõnul anti töö tellijale ASile Kovek üle eelmisel nädalal. „Ehitajana ei koge just tihti olukorda, kus 730 päeva pikkune tähtaeg õnnestub realiseerida 378 päevaga ehk sisuliselt poole lühema ajaga," märkis ta.

Vanamõisa küla arendustööde käigus sai veevärgi ja kanalisatsiooni nn vana piirkond ehk Suurevälja tee äärne piirkond koos samas paiknevate tänavatega. Ehitustööde käigus loodi puhta joogivee- ja kanalisatsioonivalmidus 72 kinnistule. Selleks projekteeriti ja ehitati välja 8,5 kilomeetrit torustikke, 5 reoveepumplat ja veetöötlusjaam. Amortiseerunud puurkaevpumpla asemele rajati täiesti uus kahe puurkaevuga pumpla.  

Saue-Vanamõisa reoveekogumisala ühisveevärgi ja –kanalisatsioonitorustike projekteerimis- ning ehitustöid rahastasid Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond ja AS Kovek. Projekteerijaks oli Eesti Veeprojekt OÜ ning järelevalvet teostasid AS Pöyru Entec ja EL Konsult OÜ.  Tööde maksumuseks oli koos käibemaksuga 1,47 miljonit eurot.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed