Täna pannakse Tallinnas nurgakivi 7 miljonit eurot maksvale Tehnopoli Mehhatroonikumile. 9000ruutmeetrise pinnaga mehhatroonika keskusest on broneeritud juba 50%.
Rentnike seast suuremad on Mehhatroonika Innovatsioonikeskus IMECC ja mõõtevahendite taatlemise ja kalibreerimisega tegelev AS Metrosert.
"Mehhatroonika keskus ei ole kindlasti kosmosevallutamise unistustest kantud kinnisvaraarendus, vaid Eestis reaalselt tegutsevate ettevõtete reaalseid vajadusi silmas pidades rajatud katse- ja tootmishoone,“ kinnitas Tehnopoli juhatuse liige Pirko Konsa.
Mehhatroonikumi 2 miljonit eurot maksvate seadmetega labor loob Eesti kõrgtehnoloogia ettevõtetele tingimused prototüüpide loomiseks. Mehhatroonikumi laboris on võimalik otsast lõpuni toota väikesepartiilisi elektroonikaseadmeid, mille valmistamise võimalus Eestis seni puudus. Lisaks laboritele on hoones ka büroopinnad, mis mõeldud mehhatroonika valdkonnaga koostööd tegevatele ettevõtetele.
Mehhatroonika Innovatsioonikeskuse juhatuse liikme Jüri Riivese sõnul peaks kõrgtehnoloogiline tootmine olema Eesti tõeline tulevik. „Tehnopoli mehhatroonikumi edukus sõltub ülikoolide ja ettevõtete vahelisest koostööst, teaduse ja äri integratsioonist,“ tõdes Riives.
Hoone ehitamiseks on AS YIT Ehitus ja Tallinna Teaduspark Tehnopol loonud ühisettevõtte. Keskuse projekteeris arhitektuuribüroo Luhse ja Tuhal OÜ. Hoone ehitaja on AS YIT Ehitus. Elektroonika- ja masinaehitusettevõttele suunatud kontori- ja laborihoone valmib 2012. aasta septembriks. Lisaks mehhatroonika keskusele valmib Tehnopolis järgmise aasta suvel ka teine teaduspõhistele ettevõtetele mõeldud büroohoone.
Tehnopoli Mehhatroonika keskuse nurgakivi asetavad täna majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu, Tehnopoli juhatuse liige Pirko Konsa, Mehhatroonika Innovatsioonikeskuse IMECC juhatuse liige Jüri Riives ning AS YIT Ehitus juhatuse esimees Margus Põim.
Seotud lood
Täna asutavad AS YIT Ehitus ja SA Tallinna Teaduspark Tehnopol ühisettevõtte Mehhatroonika teadus- ja ärikeskuse ehitamiseks. Ühisettevõtte nimeks saab Mehhatroonikum OÜ.
Soomes asuvas Sievi jalatsitehases toodetakse iga päev umbes 5500 paari jalanõusid. Äritegevus toimib hästi, kuid ülemaailmse konkurentsiga silmitsi seistes peab pidevalt olema valmis uuendusteks. Mis on see, mis aitab kindlustada tootmise tuleviku?
Hetkel kuum
Lisatud sektori 100 edukama ettevõtte edetabel
Vaata, kes olid kohal ja mis teemadel räägiti.
Tagasi Ehitusuudised esilehele