Kinnisvarabüroo Uus Maa juht Mika Sucksdorff ütles, et möödunud nädalal avaldatud Tallinna üleujutusriskiga piirkondade kaart mõjutab kindlasti ka kinnisvara hindu.
"Kindlasti võib see mõjutada, sest inimesed mõtlevad sellele ja üleujutused on meediast läbi käinud," sõnas ta. "Kui palju see võib aga hinda allapoole tuua, kas 5% või 10%, ei hakkaks ma praegu ütlema," lisas Sucksdorff.
Samas soovitas Uus Maa juht kinnisvaraostjail uurida, kas neid huvitavas, kuid üleujutusriskiga piirkonnas on kaitseks vee vastu midagi tehtud. "Midagi konkreetset ei ole ma kuulnud, et oleks juba tehtud, aga ma ei ole suhelnud ka nende majade korterühistutega, mille parklad vee alla jäid," lisas ta.
Maa-amet koostas Tallinna võimalike üleujutusalade kaardi, mis näitab, millised piirkonnad oleksid rannikumere veetaseme tõusu korral ohus.
Kaarti saab avada maa-ameti geoportaali avalehel oleva otseviite kaudu üleujutusohuga alade loetelust, mis asub Eesti kaardile pöördumise nupu all. Huvipakkuva tänava või hoone leidmiseks tuleb avanenud kaardirakenduses kasutada aadressiotsingut.
Seotud lood
Tallinna üleujutusriskiga piirkondade kaart ei oma kinnisvara hinnale mingit mõju, sest potentsiaalsetele ostjatele on turvalisusest tähtsam mere hingus, ütles Ober-Hausi analüütik Rain Rätt.
Maja ehitamisel mõeldakse algusfaasis pigem vundamendi, katuse ja küttelahenduse peale ning sisustust hakatakse reeglina planeerima siis, kui parkett on paigaldatud ja seinad värvitud. Tegelikult kõlab nagu katastroofi valem, sest köök ei ole lihtsalt mööbel ja selle esimesi samme peab kindlasti kavandama juba ehitusjärgus. Miks? Majaehitaja Madis selgitab kohe välja.