Tallinna volikogu esimees Toomas Vitsut moodustas komisjoni, et see kaaluks hipodroomiala detailplaneeringu täiendava läbivaatamise vajadust.
Linnavolikogu kõigi fraktsioonide esindajatest ning linnaametnikest koosnev ajutine komisjon peab fraktsioonidelt laekunud ettepanekuid ja ilmnenud asjaolusid arvestades esitama volikogule ettepanekud selle kohta, kas kolm kuud tagasi langetatud otsus hipodroomiala detailplaneeringu kehtestamiseks vajab muutmist.
Ajutise komisjoni esimehe Anu Hallik-Jürgensteini sõnul valitseb kõnealuse detailplaneeringu suhtes suur avalik huvi ning ühtlasi on kohus otsustanud rahuldada kodanikeühenduste poolt esitatud esialgse õiguskaitse taotluse. Seetõttu on ajutise komisjoni moodustamine asjaolude selgitamiseks igati asjakohane.
„Kui komisjon leiab, et kindlustunne ei ole piisav, siis tehakse linnavolikogule ka vastavad ettepanekud,“ märkis komisjoni esimees. Komisjoni esimene koosolek toimub homme.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tänavu 2. juunil võttis linnavolikogu vastu Paldiski mnt 50 kinnistu ja lähiala planeeringu, mille kohaselt tuleb senisele Tallinna hipodroomi alale elurajoon koos mitmesuguste sotsiaalrajatistega. Otsusele eelnesid kauased ja paljude huvitatute osavõtuga arutelud. Lõpphääletusel volikogus ei saanud eelnõu küll ühtki vastuhäält, kuid ainsa fraktsioonina hääletas üksmeelselt selle poolt IRL.
Seotud lood
Tallinna Linnavolikogu esimees Toomas Vitsut on valmis Hipodroomi piirkonna detailplaneeringut linnavolikogu istungil arutama kohe, kui uurimisorganite töö tulemusena selgub, et antud planeeringu kehtestamisel rikuti seadust, teatas Raepress.
Tallinna volikogu esimees Toomas Vitsut moodustas septembri alguses ajutise komisjoni, et see kaaluks hipodroomiala detailplaneeringu täiendava läbivaatamise vajadust. Pärast esimest kokkusaamist 8. septembril peatas aga komisjon töö.
MTÜ Telliskivi Selts, MTÜ Pelgulinna Selts ja Eesti Hobumajanduse Edendamise MTÜ esitasid Tallinna halduskohtule kaebuse hipodroomi maa-ala ehk Paldiski mnt 50 kinnistu detailplaneeringu kehtestamise otsuse kohta, taotledes otsuse õigusvastasuse tuvastamist ja täies ulatuses kehtetuks tunnistamist.
Tallinna hipodroomile elurajooni rajamise vastu võitlejad said vahevõidu, kui kohus rahuldas nende õiguskaitse taotluse ning keelas igasuguse ehitustegevuse ja selleks vajalike dokumentide vormistamise kuni jõutakse asja sisulise arutamiseni.
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.