7. september 2011

Ajutine komisjon võtab hipodroomiplaneeringu ette

Tallinna volikogu esimees Toomas Vitsut moodustas komisjoni, et see kaaluks hipodroomiala detailplaneeringu täiendava läbivaatamise vajadust.

Linnavolikogu kõigi fraktsioonide esindajatest ning linnaametnikest koosnev ajutine komisjon peab fraktsioonidelt laekunud ettepanekuid ja ilmnenud asjaolusid arvestades esitama volikogule ettepanekud selle kohta, kas kolm kuud tagasi langetatud otsus hipodroomiala detailplaneeringu kehtestamiseks vajab muutmist.

Ajutise komisjoni esimehe Anu Hallik-Jürgensteini sõnul valitseb kõnealuse detailplaneeringu suhtes suur avalik huvi ning ühtlasi on kohus otsustanud rahuldada kodanikeühenduste poolt esitatud esialgse õiguskaitse taotluse. Seetõttu on ajutise komisjoni moodustamine asjaolude selgitamiseks igati asjakohane.

„Kui komisjon leiab, et kindlustunne ei ole piisav, siis tehakse linnavolikogule ka vastavad ettepanekud,“ märkis komisjoni esimees. Komisjoni esimene koosolek toimub homme.

Tänavu 2. juunil võttis linnavolikogu vastu Paldiski mnt 50 kinnistu ja lähiala planeeringu, mille kohaselt tuleb senisele Tallinna hipodroomi alale elurajoon koos mitmesuguste sotsiaalrajatistega. Otsusele eelnesid kauased ja paljude huvitatute osavõtuga arutelud. Lõpphääletusel volikogus ei saanud eelnõu küll ühtki vastuhäält, kuid ainsa fraktsioonina hääletas üksmeelselt selle poolt IRL.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688