8. juuli 2011

Viljandis algas metallitöökeskuse ehitus

Viljandimaa Loomeinkubaatorite sihtasutus ja ehitusfirma Silindia alustasid 400ruutmeetrise metallitööinkubaatori ehitust, mis läheb koos seadmetega maksma üle 500 000 euro.

Metalliinkubaator ja tootmiskeskus rajatakse AS Viljandi Metalli kompleksi juurde. Ehitaja leidmiseks korraldati lihtmenetlusega riigihange. Keskuse projekteeris JVR Arhitektuuribüroo. Metalliinkubaatori kogumaksumus koos seadmepargiga on üle 500 000 euro ning seda rahastab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse loomemajanduse tugistruktuuride meede.

Aasta lõpuks valmiva töökoja eesmärk on luua võimalus ettevõtluse alustamiseks ehte-, sepa-, disaini- ja metallivormitööd tegevaile kunstnikele.

Loodav keskus on laia metalli- ja pärandtehnoloogilise spetsiifikaga ning sisseseade mitmekesisuselt ainulaadne Eestis. Ehitus peaks lõppema oktoobris, millele järgneb sisustuse ja seadmepargi tellimine ning seadistamine.

Metalliinkubaatoris on võimalik otsast lõpuni toota käsitsivalmistatavaid mahulisi metallobjekte, ehte- ja peentöötlemise tehnoloogial valmistatavaid esemeid, samuti kasutada kaasaegse lõiketöötluse ning viimistlemise võimalusi, mille valmistamiseks riigis seni võimalust polnud.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688