Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Viljandis algas metallitöökeskuse ehitus
Viljandimaa Loomeinkubaatorite sihtasutus ja ehitusfirma Silindia alustasid 400ruutmeetrise metallitööinkubaatori ehitust, mis läheb koos seadmetega maksma üle 500 000 euro.
Metalliinkubaator ja tootmiskeskus rajatakse AS Viljandi Metalli kompleksi juurde. Ehitaja leidmiseks korraldati lihtmenetlusega riigihange. Keskuse projekteeris JVR Arhitektuuribüroo. Metalliinkubaatori kogumaksumus koos seadmepargiga on üle 500 000 euro ning seda rahastab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse loomemajanduse tugistruktuuride meede.
Aasta lõpuks valmiva töökoja eesmärk on luua võimalus ettevõtluse alustamiseks ehte-, sepa-, disaini- ja metallivormitööd tegevaile kunstnikele.
Loodav keskus on laia metalli- ja pärandtehnoloogilise spetsiifikaga ning sisseseade mitmekesisuselt ainulaadne Eestis. Ehitus peaks lõppema oktoobris, millele järgneb sisustuse ja seadmepargi tellimine ning seadistamine.
Metalliinkubaatoris on võimalik otsast lõpuni toota käsitsivalmistatavaid mahulisi metallobjekte, ehte- ja peentöötlemise tehnoloogial valmistatavaid esemeid, samuti kasutada kaasaegse lõiketöötluse ning viimistlemise võimalusi, mille valmistamiseks riigis seni võimalust polnud.
Soomes asuvas Sievi jalatsitehases toodetakse iga päev umbes 5500 paari jalanõusid. Äritegevus toimib hästi, kuid ülemaailmse konkurentsiga silmitsi seistes peab pidevalt olema valmis uuendusteks. Mis on see, mis aitab kindlustada tootmise tuleviku?