3. mai 2011

Maa-amet: kinnisvara hinnaindeks kasvas aastaga üle 8%

Maa-amet hakkab avaldama kinnisvara hinnaindekseid, mis iseloomustavad kogu Eesti kinnisvaraturgu. Kinnisvara hinnaindeksi kasv oli esimeses kvartalis võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 8,4% ning võrreldes eelmise kvartaliga 6,2%.

Korteriomandite hinnaindeks kasvas aastaga 9,6%, hoonestamata maa hinnaindeks 11,0% ning hoonestatud elamumaa hinnaindeks 0,9%.

Kinnisvara hinnaindeksid on välja töötatud eesmärgiga iseloomustada kogu Eesti kinnisvaraturgu ning anda informatsiooni turutrendidest ning turuhindade liikumistest. Indekseid hakatakse avaldama kvartaalselt ning need on tagasiulatuvalt arvutatud alates 2003. aasta teisest poolaastast.

Indeksite arvutamise aluseks on maa-ameti tehingute andmebaas. Avaldatavate indeksite hulka kuuluvad korteriomandite hinnaindeks, hoonestamata maa hinnaindeks, hoonestatud elamumaa hinnaindeks ning neist kokku pandud kinnisvara hinnaindeks.

Kinnisvara hinnaindeks on kokku pandud korteriomandite, hoonestatud elamumaa ning hoonestamata maa hinnaindeksitest, eesmärgiga kirjeldada terviklikumalt kogu kinnisvaraturu hinnadünaamikat. Hõlmatud turusektorid - hoonestamata maa, eluotstarbelised korteriomandid ja eluhoonetega hoonestatud maa - moodustavad kokku umbes 85-90% kogu Eesti kinnisvaraturust.

 

 

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688