Tänane Äripäev kirjutab sellest, et Eesti keskkonnaehitusfirma Water Ser Groupi tütarettevõte Water Ser Lõuna-Eesti viis eelmisel nädalal Tartu maakohtusse pankrotiavalduse, kuigi alles kuu aega tagasi kandideeris ta riigihangetel.
Water Ser Lõuna-Eesti ASi nõukogu esimees ning Water Ser Goup OÜ juhatuse esimees Rein Reitsalu firmaga enam seotud pole. „Lahkusin kolm nädalat tagasi sellest ettevõttest ning tervest grupist,“ lausus Reitsalu.
Water Ser Groupi juhatuse liige Andres Pürg selgitab firma kodulehel raskusi rahvusvahelise finantskriisiga. "Majandusliku tõusu perioodil oli OÜ Water Ser Group kasutanud olulisel määral oma turupositsiooni parandamiseks erinevaid finantsvõimenduse vahendeid. Majanduslanguse sügavamal perioodil 2010. aastal hakkasid ettevõtet kiirelt ja tugevalt survestama nii üldine ehitusturu langus kui laenu- ja liisingukohutuste teenindamise kohustus," seisab seal. Pürgi sõnul on ka teised tütarettevõtted raskes olukorras.
ASi Emajõe Veevärk juhatuse liikme Andres Aruheina sõnul peaks Water Ser Lõuna-Eestil kõik projektid ja tööd neile tehtud olema. Aruheina sõnul olid kõik ettevõtted, kes eelmisel aastal neile riigihanke pakkumise tegid, piiri peal, kas lähevad pankrotti või ei. „Meie jälgisime, et riigi ja muud maksud oleksid makstud,“ sõnas Aruhein.
Loe pikemalt tänasest Äripäevast. Selleks saad osta päevapileti
SIIT või hakata tellijaks
SIIT.
Seotud lood
Harju maakohus määras veerajatiste ehitusega tegelevale ASile Water Ser ajutise pankrotihalduri ning asub kuu keskel Water Seri vastu esitatud pankrotiavaldust menetlema.
Nõutud tagatise esitamata jätmine viis raskustesse torustikurajaja Water Ser Groupi tütarfirma objektil Sindis nii peatöövõtja kui ka allhankijad.
Water Ser Group OÜ juhatuse liikme Andres Pürgi sõnul üritab ta päästa võimalikult palju tänaseid OÜ Water Ser Groupi kuuluvaid ettevõtteid.
Vedelkütuste hulgi- ja jaemüügifirma Jetoil esitas Harju maakohtule avalduse torustike ehitamisega tegeleva Water Seri pankroti väljakuulutamiseks.
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?