Eestlaselt 60 000 euro eest tülika majahalduri palgamõrva tellinud Soome ehitusärimees pääses afäärist puhtalt, kuna kuriteo kavandamine ei ole Soome seaduste järgi karistatav.
ETV saade "Pealtnägija" vahendas Soome YLE telesaadet MOT, milles näidati salaja filmitud kaadreid, kuidas Soome ehitusturul käib kauplemine inimeluga.
Soome ehitusärimees palkas eestlase tülikale majahaldurile autoga otsa sõitma, kuid eestlane teatas sellest ohvrile, kes pöördus politseisse.
Soome kriminaalpolitsei ülemkomissar Tero Haapala tõdes, et selliste juhtumite puhul on politsei võimetu, sest Soome seadustes puudub kuriteo ettevalmistamist kuriteona kvalifitseeriv pügal, mistõttu kuritegu plaaninud ettevõtja pääses karistuseta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Haapala sõnul on kuriteo ettevalmistamise kriminaliseerimist Soomes aastaid arutatud, kuid seni pole lahenduseni jõutud.
Seotud lood
Ehitus- ja geotehnilistes projektides seisavad insenerid sageli silmitsi pinnastega, mis ei vasta eeldatud kandvuse ja stabiilsuse nõuetele. Üheks tõhusaks ja maailmas väga laialdaselt kasutatavaks pinnaseparandusmeetodiks on killustiksammaste rajamine. See tehnoloogia võimaldab oluliselt parandada pinnase mehaanilisi omadusi ulatuslike väljakaevamisteta või kiirendada konstruktsioonide alla jääva pinnaste tihenemist.