5. aprill 2011

Reisisadama kaubanduskeskuse asemele ehitatakse hotell

Tallinna linnavalitsus kavatseb esitada linnavolikogule Sadama 4 ja Sadama 6/8 kinnistute detailplaneeringu kehtestamise otsuse eelnõu, mis võimaldab kuni kuuekorruselise uue ärihoone ehitust.     

Planeeritud 1,2 ha suurune ala asub Admiraliteedi basseini kõrval Sadama ja Kai tänava vahelisel alal, kus praegu asuvad kuni 4korruselised äri- ja büroohooned.

Detailplaneeringus on  määratud ehitusõigus Sadama 4 kinnistule kuni kuue maapealse korrusega ärihoone ehitamiseks ja Sadama 6/8 kinnistul asuva kahe maapealse korrusega hoone osale kuni nelja korruse peale ehitamiseks. Planeeritud hoonetesse on kavandatud bürooruumid ja hotell, hoonete esimesele korrusele on ette nähtud ruumid teenindusettevõtetele.

Planeeringuala sobib hotelli ehitamiseks, sest sadamast tulla ja sadamasse minna saab lisatransporti kasutamata. Arvestatud on ka merelt Oleviste kirikule ning vanalinnale vaate säilimisega. Sobivaima hoonestuslahenduse leidmiseks on korraldatud arhitektuurikonkurss ning detailplaneeringus on määratud hoonestusalad, hoonete kõrgus ja korruselisus ning arhitektuurinõuded.

Detailplaneeringu koostamine algatati Tallinna linnavalitsuse 20. mai 2009 korraldusega ja võeti vastu 22. septembri 2010 korraldusega. Detailplaneeringu koostas K-Projekt.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688