5. jaanuar 2011

Puhastustuli ehitussektoris jätkub

Aastatagusega võrreldes on olukord ehitusturul mõnevõrra paranenud ja lootusrikkam, ent hinnatõusust pääsu pole ja turu korrastumine jätkub. Probleeme võib hakata tekitama kvaliteetse tööjõu leidmisega.

AS KH Energia-Konsult peadirektor Heino Harak rääkis, et kui aasta tagasi silmapiir tööde osas ähmastus, siis nüüd on pilt selgem, ent paraku ei toimu selginemine nii ruttu kui ehitajad tahaksid. „Kahtlemata on turg puhastunud, kuid võiks veelgi,“ märkis ta.

Ka Kodumaja AS juhatuse esimees Lembit Lump näeb turuseisu lootusrikkama ja perspektiivikamana. “Ehitada on ju vaja ja ka raha on selle jaoks tegelikult olemas. Ma mõistan tegelikult ehitusettevõtjaid, kes võitlevad iga tellimise eest kuni kohtulahenditeni välja. Kuid ikkagi on kahju, kui loomiseks ja ehitamiseks mõeldud energia kasutult vaidlustele kulub. Mis puudutab aga turu puhastumist, siis siin on, minu arvetes, arenguruumi veel ka selleks aastaks,“ usub Lump.

NCC Ehitus AS juhatuse esimees Toomas Aak kinnitas, et kuivõrd majanduse allakäik on peatunud ja näitab juba kasvutrendi, peaks see mõne aja pärast olema tunda ka ehitussektoris. „Elamuehitus on varjusumast ellu ärganud ja rahakoti raudade avanedes valmis koheselt kiirendama. Liigoptimistlikke ehituspakkumisi enam ei tehta, ei all- ega peatöövõtjate poolt, kuid konkurents on jätkuvalt väga tihe,“ nentis ta.

Rajatiste ehitajad tunnevad end Aaki sõnul küll juba paremini, hoonete ehitajad peavad veel kõvasti pingutama. „Laias laastus võib öelda, et ehitussektorist on puhastustuli üle käinud, kuigi mõningatel turuosalistel on kustutustööd veel pooleli,“ lisas Aak.

Loe pikemalt tänasest Äripäevast.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688