Saint-Gobain Ehitustooted ASi turundusdirektor Ivar Veerus arvates on ettevõtte käibekasvu taga suvine eurootsus, mis näitas tarbijale, et ehitusmaterjalide hinnad enam ei lange.
"Hirmus suurt tõusu tunda pole, kuid alates juunist on käibed natuke paremad kui möödunud aastal samal ajal. Näeme seost euroga. Kui otsustati, et euro tuleb, sai turule selgeks, et hinnad enam ei lange ja kes ikka ehitada tahtis, see hakkas ehitama," rääkis Veerus.
Tema sõnul Soome turul toimuv ettevõtet ei mõjuta. "Kui, siis midagi natuke on sinna viidud, kuid 90% meie toodangust kasutatakse Eestis. Eesti ehitusmaterjalide üldine eksport on aga kasvanud kaks korda," märkis ta.
Veeruse hinnangul on põhi käes ja edaspidi saab ainult paremaks minna.
Seotud lood
Eesti ehitusettevõtted ehitasid 2010. aasta III kvartalis Eestis ja välisriikides kokku 1,2% rohkem kui eelmise aasta samal ajal, teatab Statistikaamet. Kaks ja pool aastat kestnud ehitusmahtude langus võrreldes eelmise aasta sama kvartaliga pöördus tänavu III kvartalis taas tõusule.
Eesti Ehitusettevõtjate Liidu juhi Indrek Petersoni sõnul võivad ehitusmahud kasvada järgmisel aastal tänavusega võrreldes 10-15 protsenti, ent hooneehituses veel tõusu ei paista.
Betoon- ja raudbetoontoodete tootja Lasbet Tootmine ASi juht Andrus Koolme rääkis, et ehkki ehitusmahud on natuke tõusnud, läheb müük Eestis endiselt väga kehvalt ning hinnad on väga madalad.
Kuivsegude tootja Uninaks AS juht Guido Piksar tunnistas, et ehitusmahud tõepoolest tõusevad ja eelkõige tänu ekspordile.
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?