Tartu linna investeeringute maht kahaneb 27,5%

Ehkki Tartu linna 2011. aasta eelarve kogumaht tänavusega võrreldes pisut kasvab, jääb investeeringute osa 27,5 protsenti väiksemaks.

Eelnõu kohaselt planeeritakse tuleva aasta investeerimiskuludeks kokku ligi 24,65 miljonit eurot (385 682 699 krooni), millest suurem osa on otseselt seotud Euroopa Liidu tõukefondidest laekuvate toetustega ja linna omaosalusega nendes projektides.

Investeeringute mahtuks finantseerimistehinguteta kujuneb 13,1 miljonit eurot (205 288 696 krooni). Kahanemine 2010. aastaga võrreldes on 27,5%, kuna välistoetuste maht on eelmisest aastast väiksem.

Kolmveerand kõikidest investeeringutest on kavandatud majanduse ja hariduse valdkonda. Hariduse valdkonna suurim projekt on Tartu Kutsehariduskeskuse õppetöökodade juurdeehitus, majanduse valdkonnas Tartu idapoolse ringtee ehitamine, Emajõe kaldakindlustuse rekonstrueerimine ning Tartu ühistranspordi juhtimis- ja kontrollisüsteemi arendamine.

18,8% kõigist investeeringutest on kavas vaba aja ja kultuuri valdkonnas, kus suurimad investeeringuobjektid on Teaduskeskus AHHAA uue hoone ehitamine, Tamme staadioni tribüünihoone ja Anne Noortekeskus.

Tartu linna eelarve kogumaht järgmiseks aastaks on 106 miljonit eurot. Võrreldes käesoleva aasta täpsustatud eelarvega kasvab eelarve maht 4,4%. 2011. aastal on kavandatud ligi 11,32 miljoni euro (177 132 294 krooni) laenamine olemasolevate kohustuste refinantseerimiseks. Investeeringuteks laenu ei võeta, need kaetakse linna omavahenditest.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed