• 01.10.10, 16:24
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Merko ja Remet ehitasid aasta parima kommunaalrajatise 

MTÜ Eesti Kommunaalmajanduse Ühingu X rahvusvahelisel kommunaalmajanduse aastakonverentsil valiti käesoleva aasta parimaks kommunaalrajatiseks Tallinna Botaanikaaia kasvuhooned, mille ehitasid AS Remet ja AS Merko Ehitus.
Botaanikaaia uus põhjapoolne kasvuhoone avatakse külastajatele novembris. Hoonel on kaks osa, millest ühes eksponeeritakse troopilisi ja teises kuivalembeseid taimi. Lõunapoolne kasvuhoone, mille ekspositsiooniosa moodustavad kolm mõttelist piirkonda: Hiina-Jaapan, Austraalia ja Vahemeremaad, valmis eelmisel aastal.
Lõunapoolse kasvuhoone projekteerija on arhitektuuribüroo Restprojekt (arhitektid Tarmo Kööp ja Ketlin Tänavsuu), ehitas AS Remet. Põhjapoolse kasvuhoone projekteerijaks on arhitektuuribüroo R.Projekt OÜ (arhitekt Nuno Miguel de Sousa Oliveira) ning ehitaja AS Merko Ehitus.

Artikkel jätkub pärast reklaami

„Oleme Baltikumis esimesed, kellel on nii moodsa infrastruktuuri ja tehnoloogiaga varustatus. Samuti on nende majade arhitektuuriline lahendus unikaalne nähtus kasvuhoonete seas,“ selgitas Tallinna Botaanikaaia direktor Karmen Kähr botaanikaaia kasvuhoonete erilisust.
 „Need unetud ööd põhjapoolse kasvuhoone vundamendi valmimise pärast muretsedes või karmi talve lõpu pikk ootamine olid seda tulemust täna väärt,“ kinnitas Kähr. „See, et ehitis lõpuks ka tunnustatud sai, on meile ja ehitajatele suur au,“ lisas ta. 
2006. aastal valiti Eesti parimaks kommunaalrajatiseks Pärnu rannapromenaad, 2007. aastal Harju tänava haljasala Tallinnas, 2008.aastal Haapsalu piiskopilinnuse lastemänguväljak ning mullu Kalamaja kalmistupark.
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.07.25, 10:44
Eesti firma lubab välisvoodrilaudadele 50 aastat garantiid
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele