Koger Rakennus: töösoovijate hulgas sobivaid kandidaate polnud

Koger & Partnerid otsis hiljuti töötajaid Soome, ent lõppenud konkursside käigus ehitusdivisjoni juhti, projektijuhti, objektijuhti ei leitudki. Gruppi kuuluva Koger Rakennus OY juhatuse esimees Andres Madalik rääkis, et kandideerijate arv jäi alla 20 ning sobivaid kandidaate lihtsalt  polnud.

„Kellel oli teadmisi, sellel polnud keeleoskust ja vastupidi. Mida nooremad töölepakkujad, seda kehvem keeleoskus,“ sõnas Madalik. Et Koger Rakennus OY põhitegevuseks on projektijuhtimine ja peatöövõtt Soomes, peab töötajal olema nii haridust kui haaret ja lihtsalt huvist ei piisa.

Madalik kinnitas, et töötajaid on hetkel raske leida, vaatamata sellele, et masu tulles kümned tuhanded töö kaotasid. „Ei saa öelda, et ka Eestisse oleks kerge töötajaid leida, aga see on vähemalt võimalik. Kandideerinutest vast 10-20% oli selliseid, kellele võiks Eestis tööd pakkuda.

Madaliku sõnul on töötajate poolt tunda ka väikest palgasurvet, eriti Soome tööjõu poolt. „Ehitamine läheb seal järjest ülesmäge ja eks sellest ka surve palkadele,“ nentis ta.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed