Tallinna linnavolikogus läbis teise lugemise Kakumäele kavandatava jahisadama detailplaneering. Volikogu võttis vastu otsuste vähendada sadamahoone esialgselt kavandatud mahtu kuue protsendi võrra.
Kui esialgu oli sadamahoone mahuks kavandatud 25 000 ruutmeetrit, siis täna muudatusettepaneku kohaselt on hoone maht 23 500 ruutmeetrit.
Planeering näeb ette sadamahoone rajamist maksimaalselt kuue maapealse ja kahe maa-aluse korrusega. Samuti on planeeringus neli kuni kolmekorruselist elamut kokku 63 korteriga ning üks tootmishoone, teatas volikogu.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Projekti tutvustanud abilinnapea Taavi Aas märkis, et eelnõu esimese ja teise lugemise vahel on selles tehtud täpsustusi ning kõik osapooled saanud võimaluse selgitada oma seisukohti.
"Planeeringu menetlemise käigus on seda muudetud kohalike elanike huvisid arvestades: vähendatud on kavandatava elamu ehitusmahtu, lisatud kergliiklustee ja mänguväljak, jahisadamale on lisatud kalakai ja oluliselt on parandatud liiklusskeemi," loetles Aas täiendusi.
Kakumäe selts saatis augusti lõpus Tallinna volikogu liikmetel pöördumise, milles avaldas vastuseisu linnavalitsuse plaanile kehtestada piirkonnas 25 000 ruutmeetri suuruse sadamahoone ehitamist võimaldav detailplaneering.
Seotud lood
Tallinna Halduskohus hakkab 26. septembril arutama MTÜ Kakumäe Selts ning Kakumäe elanike kaebust linnavolikogu otsuse tühistamiseks, millega osaliselt kehtestati Kakumäe jahisadama ja lähiümbruse detailplaneering.
Eesti Omanike Keskliit toetab Kakumäe koduomanikke nende vastuseisus elukeskkonda sobimatule Kakumäe jahisadama ja selle lähiümbruse detailplaneeringule.
Kakumäe selts pole rahul linnavalitsuse plaaniga kehtestada piirkonnas kuni 25 000 ruutmeetri suuruse sadamahoone ehitamist võimaldav jahisadama detailplaneering.
Uus Maa Kinnisvara müüb ainuesinduslepingu alusel Lasnamäel Pae 2 krunti, kuhu on plaanis detailplaneeringu kehtestamisel ehitada äri- ja kaubanduskeskus mille üldpindala võib ulatuda 54 000 ruutmeetrini. Arendusprojekti hind on 100 000 miljonit krooni.
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.