Vink: sisendhindade tõus viis ehitaja raskustesse 

ASi Nordecon International juht Jaano Vink ütles, et ehitusfirmade raskustesse sattumise taga on turuseis, kus võeti sisse madala hinnaga töid lootuses, et sisendhinda saab alla suruda.

"Turuolukorras, kus tööd on olnud ilmselgelt liiga vähe kõigi jaoks, püüavad ettevõtted saada lepinguid võimalikult madala hinnaga, lootes pressida alla ka sisendhindu," kommenteeris Vink ehitusfirma Koger&Partnerid raskustesse sattumist.

"Kas tegemist on kogu perioodi vältel just alapakkumistega, on raske väita, kuna pika aja vältel langesid kaasa ka sisendhinnad. Probleemseks muutus olukord siis, kui sisendite langus peatus ja pöördus tõusule," märkis ta.

Nordecon Ehitus lõpetas augusti alguses Tartu Ülikooliga mullu Narva kolledži uue õppehoone ehitamiseks sõlmitud lepingu. Põhjuseks olid firma teatel erimeelsused hankijaga.

"Narva kolledži lepingu kohta ei sooviks ma avaldada rohkem üksikasju, kui et Nordecon Ehitus ja Tartu Ülikool sõlmisid lepingu lõpetamise kokkuleppe, mis rahuldas mõlemat osapoolt," ütles Vink napilt. "Ja vastavalt lahendati nii projekti läbiviimisega seotud eriarvamused kui ka liikus raha," lisas ta.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed