Ehitusfirma Koger & Partnerid raskustes hanked

Ehitusettevõtja Andres Kogeri tunnistas, et enam pole võimalik täita alla omahinna võidetud hankelepinguid. Raskustes hanked on toonud kaasa võlavaidlusi ja leppetrahvi.

Tartu Lossi tänava kunagise sünnitusmaja rekonstrueerimise leping 
Leping mahus 34,6 miljonit krooni sõlmiti kevadel. Objektilt lahkuti Andres Kogeri sõnul juba algfaasis (suvel), kuna oli näha, et lepingu täitmiseks tuleks peale maksta suurusjärgus 10 miljonit krooni. Osaliselt oli tegemist ka tööga, mida algselt ette nähtud polnud.
Alltöövõtjad, kellega Äripäev rääkis, ütlesid, et nemad said väheste tehtud tööde eest oma raha kätte. Ehitusfirma maksis ülikooli kinnisvaraosakonna juhi Erkki Ääremaa sõnul päris kopsaka leppetrahvi, mis küündis miljonitesse, aga mille täpset suurust osapooled ei avalikusta.

Antslasse rajatav veevärk
Tööd riigihankel jäid augustis seisma, kuid praegu jätkuvad. Üles on aga jäänud võlad alltöövõtjatele. Kogeri sõnul on Koger & Partnerid kõik arved tasunud. Võlgu jäi alltöövõtjatele AS KPK Teedeehitus.
KPK Teedeehituse üks omanikke ja nõukogu liige Jaanus Peet tunnistab, et firmal on raskused. Antslast rääkides ütleb Peet, et Kogeri kontserni kuuluv Koger Keskkonnaehitus jäi hoopis neile võlgu.

Pärnu ümbersõidu ehitus
Objekti ehitab Koger & Partnerid koos Läti firmaga SIA Binders. Suvel tööd seisid. Põhjusena on välja toodud asjaolu, et aega võttis juhtivpartneri ehk põhilise tööde eest vastutaja vahetus, kelleks nüüd on Binders.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed