RKAS: ehitushangetelt lahkumist piiraks spetsialistide grupi loomine

Riigi Kinnisvara AS haldusdirektori Elari Udami arvates saaks ehitushangetelt nn minema jalutamist piirata spetsialistide grupi loomisega.

Udam rääkis KUKU raadio Äratajas, et näiteks Soomes on loodud sõltumatud ametid, mis koostavad ehitushanke eel oma arvutused ja nii selgub usaldusväärne hind, mis annab õiguse pakkumiselt eemaldada alapakkujad, vahendab Delfi Majandus. Udam märkis, et sarnase süsteemi loomist on ka Eestis arutatud.

Põhjuseid, miks hangetelt minema jalutamisi praegu palju ette tuleb, on RKASi haldusdirektori sõnul mitmeid. Esiteks on ehitushinnad tõusmas ja pakkumise koostamise järel on hinnad tõusnud ja pakkumise võitnud ettevõte ei leia enam alltöövõtjaid, kes nii väikese summa eest oleks nõus töid tegema.

Teiseks on paljud hanked viletsalt koostatud. Udam ütles, et mida täpsemalt on hanke tingimused kirja pandud, seda suurem on tõenäosus, et objekt ka valmib. Praegu kehtivad seadused on Udami sõnul sellised, et isegi kui hanke korraldaja näeb, et tegemist on ilmselge alapakkujaga, ei saa sellist pakkujat eemaldada.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed