Lisatingimused takistavad Nasva küla veevärgi väljaehitust

Kaarma vald palub tühistada piirangud, mille alusel vähendati Nasva küla vee- ja reoveetorustike projekti ulatust ja rahastati vaid olemasolevate torustike reokonstrueerimist.

Keskkonnainvesteeringute keskus (KIK) toetas juba mullu detsembris tehtud nõukogu otsusega Nasva küla projekti teise etapi rahastamist ligi 8 miljoni krooniga, ent Kaarma vallavalitsuse hinnangul ei ole kuidagi põhjendatud KIK-i esitatud tingimus, mille kohaselt on projekti II etapi raames abikõlbulik vaid olemasolevate torustike rekonstrueerimine, vahendab Saarte Hääl.

Kaarma vallavanem Margus Mägi märgib KIK-ile saadetud kirjas, et talle jääb arusaamatuks, miks peaks kasutama raha olemasolevate torustike rekonstrueerimiseks, sest need ehitati välja alles eelmisel aastal.

Toona sai ühisveevärgi ja kanalisatsiooniga liitumise võimaluse 57 valdavalt läänekaldal asuvat kinnistut, ent Nasva jõest idapool ehk küla Kuressaare-poolsel hoonestatud osal puuduvad aga nii vee- kui ka kanalisatsioonisüsteemid.

Projekti esimeses etapis veeti torustikud küll jõe idakaldale ära, kuid 44 majapidamisele liitumisvõimaluse tagamiseks loodeti raha saada projekti järgmises etapis.

KIK-i juhatuse liige Kalev Aun pöördus omakorda keskkonnaministeeriumi poole, paludes arvamust, kas ja millistel tingimustel on võimalik KIK-i nõukogu kinnitatud rahastusotsuse tingimusi muuta. Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja sõnul on nende seisukoht on kujundamisel.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed