16. august 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Regionaalhaigla otsib Keila haiglale arendajat

Põhja-Eesti Regionaalhaigla kuulutas välja avaliku enampakkumise, mille käigus soovitakse võõrandada Keila haigla ühes investeerimiskohustusega.

Ostja peab seal 2013. aastaks välja arendama nüüdisaegse hooldusravikeskuse ja hooldekodu. Projekti kogumaksumus on 131,9 miljonit krooni, millest ligi 61,2 miljonit eraldatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist, ülejäänu peab lisama projekti elluviija.

Keila haigla hoonetekompleks asub Keilas, Pargi tn 30 asuval kinnistul. Keila haigla kinnistu suurus on 71833 m2. Sihtotstarbeks on ühiskondlike ehitiste maa.

Regionaalhaigla näeb Keila haigla suurusest ja asukohast lähtuvalt potentsiaali selles hoonekompleksis taastusravi-, hooldusravi- ja hooldusteenuste arendamiseks.

Regionaalhaigla koostas käesoleva aasta kevadel projekti „Põhja-Eesti Regionaalhaigla Keila korpuse rekonstrueerimine“, mis näeb ette 2013. aastaks Keila haiglas hooldusravikeskus ja hooldekodu väljaarendamise.

Kuna ilma rahalise toetuseta ei ole nii mahuka projekti realiseerimine mõeldav, esitati projekti rahastamiseks taotlus Euroopa Regionaalarengu Fondist toetuse saamiseks. Sotsiaalminister allkirjastas 6. augustil 2010 käskkirja, millega kiitis heaks projekti Keila haiglas õendus- ja hooldusteenuste infrastruktuuri arendamiseks Euroopa Liidu struktuuritoetuse vahendite kaasabil.

„On hea meel, et Keila haigla arendusprojekti hinnati toetuse vääriliseks ning sotsiaalministeerium otsustas toetada Keila haiglahoone arendust 61,2 milj krooniga Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest „Õendus- ja hooldusteenuste infrastruktuuri arendamine“, märkis Regionaalhaigla juhatuse liige Sven Kruup, lisades: „Nüüd on aeg projektiga edasi minna, sestap kuulutasime välja avaliku enampakkumise leidmaks investorit, kel on huvi õendus- ja hooldusteenuste valdkonnas tegutsemiseks ning rahalisi vahendeid kavandatu elluviimiseks.“

Regionaalhaigla koostatud Keila haigla rekonstrueerimise projekti eesmärgiks on rajada Keilasse 200 kohaga hooldusravikeskus ning 150 kohaga hooldekodu.

Et Põhja-Eesti Regionaalhaigla esmaseks kohustuseks on tagada kõrgeima etapi ravi kättesaadavus ja selle arendamine, siis on haigla seadnud oma peamiseks eesmärgiks Regionaalhaigla aktiivravi pakkuva Mustamäe haiglalinnaku väljaarendamise. Selle kõrval puudub Regionaalhaiglal praegu võimekus Keila korpuse arendamiseks.

Regionaalhaigla soovib Keila haiglahoonet võõrandada investorile, kes tagaks tervishoiu- ja hooldusteenuste osutamise jätkusuutlikkuse Keilas ning suudaks leida rakendust hoone kasutamata pinnale ja omaks vahendeid investeeringuteks. Sven Kruup rõhutas: „Regionaalhaigla tingimuseks Keila haigla müügil on see, et ostja viib ellu struktuurfondi toetuse saanud arendusprojekti.“

Projekti käigus teostatakse Keila haiglahoonele ehitise ekspertiis, koostatakse ehitusprojekt ning teostatakse ehitustööd. Projekti käigus tehakse ehitustöid 9000 ruutmeetril hooldusravikohtade rajamiseks ning 6750 ruutmeetril hooldekodukohtade rajamiseks. Projekt näeb ette kõigi hoone kommunikatsioonide (elekter, ventilatsioon, vesi ja kanalisatsioon, küte, tuleohutus, nõrkvool ja kommunikatsioon jne), kesksüsteemide ja välisfassaadi renoveerimise ning uue siseviimistluse tegemise ja juurdepääsuteede, väliskommunikatsioonide ning haljasalade rajamise.

Praegu asub Keila haiglas Regionaalhaigla järel- ja hooldusravikliinik, kus on kokku 165 voodikohta. Lisaks tegutsevad Keila haigla pinnal üürilepingute alusel AS Keila Taastusravikeskus, mitu perearsti, apteek ning muud üürnikud. Järel- ja hooldusravikliiniku koosseisu kuuluv järelravikeskus (105 voodikohta) viiakse lähiajal üle Regionaalhaigla Hiiu korpusesse.

Projektis kajastatud Keila haigla tulevikuvisioonis jätkub Keila haiglas hooldusraviteenuse osutamine ning lisandub hooldusteenuse osutamine. Tegevust jätkavad senised üürnikud ning lisandub ka teisi tervishoiu- või hoolekande valdkonna teenuste osutajaid. Keila haigla kujuneb stabiilseks tervishoiu- ja hooldusteenuste keskuseks Harjumaal ning Keila piirkonna üheks suuremaks tööandjaks.

Keila haigla hooned võeti kasutusse aastatel 1989–1990 ning sellest ajast alates tegutses seal Sotsiaalministeeriumi haldusalas oleva asutusena Keila Haigla. 1. aprillil 2003. a lõpetati Keila Haigla kui riigiasutuse tegevus ning Keila Haigla vara ja tegevus anti üle SA-le Põhja-Eesti Regionaalhaigla. Vastavalt Eesti haiglavõrgu arengukavale koondati aktiivravi Keilast Regionaalhaigla Mustamäe korpusesse ning Keilas arendati edasi hooldusravi ja järelravi teenuseid.

 

Liitu Ehitusuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Ehitusuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785